Як пофарбувати лиття.

Купуючи НЕ нові вподобані литі диски, автолюбителі не завжди звертають увагу на стан їх лакофарбового покриття. Крім колірного поєднання з кольором кузова автомобіля, литі диски фарбують для захисту їх від корозії. Алюмінієві сплави дуже сильно страждають від впливу на них реагенту, яким посипають дороги взимку.
Вам знадобиться
  • - болгарка;
  • - корщетка;
  • - наждачний папір різної зернистості;
  • - полірувальна машинка;
  • - спеціальні серветки ;
  • - сушильну шафу;
  • - повітряний компресор;
  • - пульверизатор для фарби.
Інструкція
1
Для початку добре вимийте колеса і зніміть з них покришки. Демонтуйте грибки для накачування шин повітрям.
2
За допомогою болгарки і насадженої на неї корщеткі очистіть диски від старої фарби. Цю роботу виконуйте в захисних окулярах, щоб не пошкодити очі відлітаючими піщинами або шматочками фарби. Цю операцію можна виконати швидше, якщо ви зможете знайти доступ до піскоструминного апарату. До того ж не у всі місця колісного диска можна залізти болгаркою, значить, в тих місцях доведеться видаляти стару фарбу вручну за допомогою наждачного паперу великої зернистості.
3
Після того, як ви зчистіть фарбу, протріть диски сіліконоудалітелем, щоб видалити з них пил від старої фарби і одночасно знежирити їх.
4
Помістіть диски в сушильну шафу і розігрійте їх до 40 градусів. Після прогріву дисків покрийте їх шаром грунтовки. Багато грунтовки наносити не треба, головне закрити великі подряпини. Намагайтеся не наносити ґрунтовку на посадочне місце для шини. Загрунтувавши диски, висушіть ґрунтовку в сушильній шафі.
5
Коли грунтовка висохне, охолодіть диски до кімнатної температури і за допомогою наждачного паперу Р220 зачистите поверхню дисків. Щоб не наробити подряпин, зачищайте ґрунтовку рухами хрест-навхрест. Залиште мінімальний шар грунтовки.
6
Добре продміть стисненим повітрям поверхню дисків. Огляньте на предмет залишилися дрібних пошкоджень, глибоких подряпин і подібних дефектів. Загрунтуйте ще раз ті диски, на яких виявлені ці дефекти. Потім повторіть операцію із зачистки дисків.
7
Тепер диски можна фарбувати. Добре продміть поверхні дисків стисненим повітрям, потім за допомогою чистої серветки протріть диски сіліконоудалітелем. Чи не протирайте ганчіркою, тому з ганчірки зазвичай залишається ворс. Підігрійте диски в сушильній шафі до 40 градусів і нанесіть перший шар фарби. Не старайтесь покласти відразу товстий шар. Краще покласти кілька тонких з проміжними сушками. Для цього фарбуйте підігріті диски тонкими шарами з інтервалами по 20 хвилин. Якщо фарба лягає з шагренью, то це не страшно, головне не наробити патьоків.
8
Висушіть фарбу при температурі 40-60 градусів. Температуру тримайте перші 2 години, потім вимкніть підігрів сушильного шафи. Через 24 години фарба остаточно висохне.
9
Змочіть поверхню диска водою і обробіть висушену фарбу за допомогою наждачного паперу Р-2000. Підливайте воду і змивайте з наждачного паперу порошок з фарби. Якщо при фарбуванні утворилася шагрень, тоді за допомогою наждачного паперу Р-1000 заберіть її, а потім обробіть поверхню наждачним папером Р-2000.
10
Підготувавши поверхню фарби, висушіть її і продміть стисненим повітрям. Покрийте диски спеціальним прозорим лаком. Висушіть його так само як фарбу і відполіруйте за допомогою полірувальної машинки.