Як замінити блискавку на куртці. Як замінити на блискавки.

Що робити, якщо у вас в куртці поламалася застібка-блискавка. Якщо вона не підлягає ремонту, ви можете видалити стару блискавку і вшити робочий зіпер. Ви не володієте базовими навичками шиття, віднесіть куртку в ательє з ремонту одягу, де вам якісно і швидко зроблять заміну блискавки.
Вам знадобиться
  • - застібка-блискавка;
  • - спеціальна швейна лапка;
  • - нитки в тон.
Інструкція
1
Відсіч стару блискавку. Приберіть все нитки і разутюжьте поли куртки. Візьміть нову блискавку. Вона повинна бути схожою за кольором, довжині та розміром зі старою блискавкою. Виверніть вашу куртку на виворітну сторону. Відкрийте блискавку і прикладіть одну сторону блискавки обличчям до обличчя з одним з припусков розрізу під застібку. Будьте уважні - тасьма блискавки повинна лежати на припуску і край її зубчиків повинен точно збігатися з пріутюженним краєм розрізу.
2
Приметайте одну сторону тасьми до припуску. Початок ланок блискавки повинно відступати від краю полички куртки на ширину припуску. Пришивайте прямо посередині тасьми, так буде вам зручніше. Подбайте, щоб нитка на початку намітки і врешті була добре закріплена, щоб застібка НЕ змістилася зі свого місця, коли шви на ній будуть оброблятися на швейній машинці. У самому верху куртки намітку потрібно завершити акуратно врівень з закінченням полички. По лінії намітки ви будете орієнтуватися, в якому саме місці слід зупинити голку машинки, щоб шов був акуратним.
3
Зробіть приметкой другої сторони тасьми аналогічним способом, тільки робіть це в зворотному напрямку, починайте з боку бігунка блискавки. Це потрібно зробити, щоб уникнути нерівностей блискавки на готової куртці . Не слід розтягувати тканину куртки під тасьмою. В іншому випадку на готовому виробі блискавка буде стовбурчитися.
4
Виверніть куртку наявності і перевірте, чи рівно пристрочена блискавка. Якщо на блискавці присутні нерівності, розпустіть намітки і переметайте потрібну сторону. Візьміть спеціальну швейну лапку і встановіть на швейну машинку. За наметочним стібкам пришийте блискавку до обох сторін поличок куртки. Після того, як ви пришили блискавку, видаліть все намітки і зав'яжіть кінці ниток вузликами.
5
Закрийте застібку і виверніть куртку на лицьову сторону. Проутюжьте блискавку з виворітного боку. Якщо ви все зробили правильно, блискавка виглядатиме рівно і красиво.
Зверніть увагу
Чи не натягуйте тканину, коли вшивати блискавку.
Корисна порада
Якщо самостійно вам не вдається вшити блискавку, віднесіть куртку в майстерню по ремонту одягу.
Найчастіше на сумках вимагають заміни саме блискавки, як самий часто використовуваний елемент. Заміна блискавки своїми руками - непроста операція, і вона потребує чимало часу і сил.
Інструкція
1
Якщо ні здавлювання бігунка, ні натирання блискавки свічкою не допомогло, і вона продовжує розходитися, це означає, заміна блискавки все-таки необхідна. У сумки, яка зшита на совість, відшмагати блискавку не так просто, процес цей може затягнутися. Щоб не мучити себе, можна застосувати наступний метод: залишити стару блискавку недоторканою, як елемент декору. Нова, справна блискавка пришивається трохи нижче, настільки, щоб стара не заважала їй закриватися, тобто практично впритул. Шов буде захований за краєм шкіри. Такий спосіб можна застосувати тільки один раз, і до того ж він зменшує внутрішній простір сумки, але цей варіант заміни блискавки дуже цікавий і може виручити при нагоді.
2
Замінити блискавку будинку на побутової машинці можливо тільки у текстильних сумок, якщо вони не надто щільні за фактурою тканини. Сумкові блискавки міцні самі по собі, і прошити декілька шарів щільної тканини не будь-яка машинка зможе. А якщо сумка шкіряна, прошити її без спеціального обладнання не вийде. Пробуючи, можна зламати не тільки голку, а й саму машинку. Це пов'язано з особливостями пошиття матеріалу і товщиною швів. У тому випадку, якщо машинка може шити щільні тканини, можна спробувати прошити нову блискавку на сумці, забезпечивши швейну машинку спеціальною голкою для шкіри.
3
Нитки для того, щоб замінити блискавку зі старою на нову, теж потрібні будуть міцні. Найкраще підходить взуттєвої капрон, але не кожна машинка може з ним впоратися. Підходять так же армовані нитки або нейлон, лавсан. У шкіряній сумці блискавка додатково приклеюється до шкіри, тому знадобиться ще й клей. Випоровши стару блискавку і ретельно видаливши всі нитки, нову блискавку вставляють на її місце. Шкіра і блискавка в місцях зіткнення попередньо змащується тонким шаром клею для шкіри і гуми. Можна використовувати спеціальну клейку двухсторонюю стрічку, яка використовується для підгину низу у одягу зі шкіри. Акуратно поєднавши сумку і блискавку, на деякий час їх потрібно залишити в такому положенні, щоб клей трохи застиг. Найзручніше використовувати будь-якої прес для більш щільного прилягання.
4
Якщо через 2-3 години деталі не змістилися і знаходяться кожна в потрібному положенні, можна приступати до самої відповідальної частини операції - виконання оздоблювальної строчки. Шиють не поспішаючи, стібок за стібком, намагаючись при цьому потрапляти в старі дірки. Це допомагає сумці не втратити зовнішнього вигляду і впливає на міцність шкіри. Для того, щоб лапка швейної машини рухалася по шкірі легше, ділянку шва змащують шампунем або милом, протираючи потім насухо.