Як нагострити небезпечну бритву.

При щоденному використанні небезпечна бритва швидко затупляется. Заточка її леза сильно відрізняється від заточування інших гострих предметів. Від гостроти бритви залежить якість гоління. Використання тупого леза підвищує ризик отримання серйозної травми.
Вам знадобиться
  • - водяний камінь;
  • - хонінгувальний брусок
Інструкція
1
Найчастіше лезо точиться за допомогою спеціального водяного каменю, який добре підходить до тендітної стали ріжучої кромки інструменту. Перед заточкою абразив потрібно добре змочити водою. Купуйте камені з досить великою поверхнею, щоб забезпечити максимальне ковзання леза і постійного збереження його контакту з бруском. Тільки тоді можна буде створити однаковий кут заточки по всій крайці.
2
Пропрасовуйте лезо всією поверхнею по каменю. Не забувайте регулярно змочувати абразив. Пускайте ріжучу кромку бритви гострим краєм вперед. Намагайтеся з мінімальними зусиллями притискати інструмент до бруска, проте стежте за тим, щоб рухи були рівномірними. Це дозволить уникнути виникнення відколів і тріщин, а також погано заточених ділянок. Всі нерівності можуть доставити серйозний дискомфорт при голінні.
3
Для того щоб довести заточку бритви до кінця, використовуйте хонінгувальні бруски, які мають м'яку поверхню і мають низьку зернистостью, що дозволяє шліфувати сталь. Доведення дозволить зробити лезо максимально гострим. Як правило, такі камені робляться з алмазного порошку або кераміки.
4
Щоб розглянути бриючу поверхню на наявність сколів, скористайтеся мікроскопом. Тільки так ви зможете виявити найдрібніші нерівності і виправити їх. Якщо ви вважаєте, що бритва переточити, спробуйте затупити її за допомогою методу зворотного хонингования. Для цього зафіксуйте бритву в певному положенні і проведіть по ній кілька разів абразивної поверхнею.
Зверніть увагу
Навіть найякісніше лезо може затупитися вже через 2 місяці щоденного гоління.
Корисна порада
Заточування можна здійснювати за допомогою шкіри з попередньо нанесеною абразивної пастою типу пасти гої. Іноді поліруючий гель нагрівають для отримання кращого ефекту.
Спочатку пила гостра і їй легко працювати, проте з часом зубчики затупляются. Відповідно, ви опиняєтеся перед вибором з трьох варіантів: купити нову пилку , звернутися до професіоналів або нагострити пилку самому. Розглянемо, як здійснити останній варіант.
Вам знадобиться
  • - лещата;
  • - невеликий тригранний напилок на ручці;
  • - розводка для зубів пилки.
Інструкція
1
Уважно розгляньте пилку . Ваше завдання - зрозуміти, як пила була спочатку заточена і відновити її гостроту, а не придумувати свої способи. Зазвичай зубчики мають заточку, що йде з внутрішньої сторони зубчики назовні, з передньої і задньої частини зубця.
2
Далі закріпіть полотно пилки в лещатах, зубцями вгору. Пилу потрібно обов'язково закріплювати, щоб заточка була рівною і симетричною, інакше потім при роботі її може почати «вести» в сторону.
3
Починайте заточувати зубчики напилком від ручки пилки до кінця. Не треба сильно тиснути на інструмент - можна погнути або навіть відламати зубець. Довго точити непотрібно - зазвичай достатньо трьох-чотирьох рухів. Важливий момент: бажано все зубці точити однаковою кількістю рухів. Тобто якщо перший ви заточили за три руху, то і інші потрібно точити так само. Не намагайтеся добитися бритвеною гостроти - це не потрібно. Вам треба довести пилку до такого стану, щоб про неї було легко подряпатися, але якщо прикласти палець до грані зубця, що не порізатися. Надмірно гостра заточка зникне через пару хвилин роботи, залишивши зовсім тупу грань.
4
Якщо полотно пилки довге, і лещата не захоплював її всю, то переставляйте її в лещатах по ходу заточки. В іншому випадку гнучке полотно буде виляти з боку в бік, що знизить якість і акуратність роботи.
5
Ще раз уважно огляньте заточену пилку . Десь ви могли випадково занадто слабо натиснути на напилок, і заточка вийшла слабкіше. Такі огріхи слід усунути, а ще краще не допускати зовсім.
6
Фінальний штрих заточки - розводка пили. Правильна розводка майже так само важлива, як і гострота. За рахунок неї з пропила видаляються тирсу, і при роботі полотно не застряє. Нерозведену пилку буде постійно заклинювати, робота буде трудомісткою і неефективною. Тому до цього питання потрібно підійти серйозно. Отже, закріпіть пилку назад у лещата і візьміть розводку для пил. По черзі розводите зубчики пилки в різні боки. Для різних пив ширина розводки різна, зазвичай 0,3-0,5 мм в різні боки. Оптимальною розводкою для кожної пилки є відгинання зубчиків на товщину її полотна. Для дворічних пив - в півтора-два рази більше.
7
Вийміть пилку з лещат і ще раз уважно огляньте. Усуньте виявлені огріхи в розводці, якщо такі є.
Зверніть увагу
При нерівно зробленої заточки й розводці деякі зубці можуть відламана в процесі роботи.
Корисна порада
Замість розводки для пив можна використовувати склоріз з прорізом або пассатижи.