Як залізти на віддалений сервер.

Існує досить багато способів і засобів обміну даними з віддаленими комп'ютерами. Більшість з них розроблені для конкретних потреб і не мають на увазі безпосереднього доступу до сервера , тобто запуску на ньому довільних процесів. Однак для здійснення адміністрування або вирішення специфічних завдань може знадобитися залізти на віддалений сервер. Зробити це можна за допомогою спеціальної програми-клієнта.
Вам знадобиться
  • - безкоштовно розповсюджується програма PuTTY, доступна для завантаження на сайті
  • - облікові дані для доступу до сервера.
Інструкція
1
Додайте опис нової сесії для підключення до віддаленого сервера . Перейдіть в розділ Session, клікнувши по відповідному пункту дерева, розташованого ліворуч. У текстовому полі Host Name (or IP address) введіть символічне ім'я або IP адреса сервера, до якого буде проводитися підключення. Серед опцій, розташованих нижче написи Connection type виберіть ту, яка відповідає протоколу передачі даних, на основі якого буде встановлено зв'язок. В поле Port введіть номер віддаленого порту. Задайте ім'я сесії в поле Saved Sessions. Натисніть кнопку Save. Виберіть знову додану сесію в списку.
2
Задайте опції роботи емулятора термінала. Перейдіть в розділ Terminal. Активуйте одну з опцій Auto, Force on або Force off в розділах Local echo і Local line editing для автоматичного визначення, примусового виключення і включення, відповідно, режимів локального виводу набирається тексту і локального редагування рядків. У розділі Set various terminal options активуйте або вимкніть опції, що впливають на різні аспекти відображення тексту в терміналі.
3
Визначте параметри обробки додатком клавіатурного введення. Перейдіть в розділ Keyboard. У групі Change the sequences sent by вкажіть клавіші, що інтерпретуються як Backspace і Home, а також тип розкладки функціональних клавіш та допоміжної клавіатури. У групі Application keypad settings задайте початковий стан цифрової клавіатури і кнопок управління курсором.
4
Налаштуйте властивості з'єднання. Перейдіть в розділ Connection. Виберіть версію IP-протоколу в групі елементів управління Internet protocol version. Задайте параметри підтримки активності з'єднання в групі Sending of null packets to keep session active.
5
Задайте, якщо це необхідно, специфічні властивості протоколу, вибраного на першому кроці. Перейдіть в одну з дочірніх секцій розділу Connection. Відредагуйте параметри. Сторінка властивостей для кожного протоколу має свій набір опцій.
6
Залізьте на віддалений сервер. Натисніть кнопку Open, розташовану внизу вікна програми. Дочекайтеся підключення. Введіть облікові дані. Якщо вони вірні, ви отримаєте доступ до інтерфейсу командного процесора, виконуваного на сервері.
Потрапити на сервер потрібно для виконання специфічних завдань, найчастіше, пов'язаних з питаннями адміністрування того чи іншого сайту. Зробити це можна, скориставшись спеціальною програмою-клієнтом.
Вам знадобиться
  • - програма PuTTY;
  • - облікові дані сервера.
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті, скачайте і встановіть безкоштовну програму-клієнт PuTTY.
2
Запустіть PuTTY. Для підключення до віддаленого сервер у додайте опис нової сесії. Увійдіть в розділ Session, натиснувши на відповідний рядок у списку ліворуч. В текстовому рядку Host Name (or IP address) надрукуйте символічне ім'я або IP сервер а, на який ви хочете потрапити. В опціях Connection type виберіть зв'язок, відповідну протоколу даних встановлюваного з'єднання. В поле Port вкажіть номер віддаленого порту. Запишіть ім'я сесії в графі Saved Sessions і збережіть кнопкою Save.
3
Виберіть у списку створену сесію. Задайте параметри роботи емулятора термінала. Увійдіть в розділ Terminal. Активуйте опції Auto, Force on або Force off у вкладках Local echo і Local line editing, щоб здійснити автоматичне визначення, примусове включення і виключення в режимах локального введення тексту і редагування рядків. У графі Set various terminal options ви можете активувати або відключити опції, що визначають параметри відображення тексту в терміналі.
4
Визначте параметри клавіатурного введення. У розділі Keyboard в групі Change the sequences sent by відзначте клавіші, що позначають Home і Backspace, а також розкладку функціональних клавіш на допоміжній клавіатурі. У групі Application key pad settings необхідно задати початковий стан цифрової клавіатури і клавіш управління курсором.
5
Відкрийте розділ Connection. Тут потрібно налаштувати властивості з'єднання. У групі Internet protocol version виберіть версію IP протоколу. Група Sending of null packets to keep session active використовується для того, щоб задати параметри активності підтримки з'єднання.
6
Заходьте на сервер . Натисніть на Open і дочекайтеся підключення. У вікні введіть облікові дані сервер а. Якщо дані вірні, ви будете допущені до інтерфейсу командного процесора сервер а.