Як вставити голку в машинку. Як правильно вставити голку в машину.

Досвідченим швеям і тим, хто тільки освоює роботу на швейній машині, нерідко доводиться стикатися з поломкою машинної голки. Якщо ви не раз виконували заміну голки, то знаєте що це зовсім нескладна операція. Зовсім інша справа, коли голка ламається або гнеться в перший раз або є необхідність змінити голку, а керівництво до експлуатації машини загублено. Як же правильно встановити голку в швейну машину?
Вам знадобиться
  • - голка потрібного номера;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Якщо голка зламалася або погнулась, то її треба акуратно видалити. Для цього відключіть електроживлення (в моделях машин з електричним приводом). За допомогою махового колеса обережно виведіть ігловодітель в саме верхнє положення.
2
Викруткою послабте гвинт голкотримача і дістаньте голку. Зверніть увагу на те, в який бік була направлена плоска сторона на колбі голки - лиска. У різних моделях машин голка може стояти лискою від себе або в сторону рукава машини. При поломці голки перевірте, чи не залишився відламаний кінчик голки в тканини або в човниковому пристрої. Вийнявши голку, не поспішайте її викидати, погляньте на номер, вибитий на колбі.
3
Придбайте в швейному магазині кілька запасних голок того ж номера. Врахуйте, що однакові за номером голки можуть розрізнятися по довжині. Так при установці занадто короткою або навпаки більш довжиною голки, швейна машина може «завередувати» і почати робити пропуски в рядку. Крім цього голка повинна бути гострою, рівною і добре відшліфованою. Пам'ятайте, що щербини на голці можуть привести до частих розривів нитки або деформації тканини.
4
Нову голку вставте в гніздо ігловодітеля вгору до упору. Слідкуйте, щоб плоска сторона голки (лиска) була звернена в ту ж сторону, як і у колишньої голки. Затягніть гвинт голкотримача.
5
Заправте в машину нитки і на пробному шматочку матеріалу перевірте якість строчки. Акуратно зробивши кілька оборотів маховим колесом, переконайтеся, що нова голка не чіпляє (вдаряється) за човниковий ковпачок. Підключіть електропривод і зробіть пробну строчку.
Зверніть увагу
При покупці звертайте увагу номер голки. Для тонких тканин (шовк, шифон) використовуйте голки № 70. Для тканин товстіший (ситець, штапель) підійде голка № 80. При пошитті щільних товстих тканин (сукно, джинс, вельвет) підбирайте голки більш товсті з № 90-100.
Корисна порада
При роботі з трикотажем ставте в машину спеціальну подвійну голку.