Як вивчити швидко великий вірш.

Є щасливі люди, які без праці можуть вивчити будь-які вірші . Їм достатньо всього лише 3-4 рази прочитати вірш, щоб повторити його вголос, вже не заглядаючи в саму книгу. Але й ті люди, у яких пам'ять звичайна, можуть вивчати вірші набагато швидше, ніж це виходить зазвичай. Для цього необхідно скористатися наступною технікою.
Інструкція
1
Спершу кілька разів прочитайте вірш вголос від початку до кінця. При цьому постарайтеся не просто вимовляти слова, а відтворювати у своєму уяву все ті образи, які передає поет. Потім прочитайте ще раз, на цьому етапі ви вже повинні відчути, що деякі рядки легко спливають у вашій пам'яті. Запам'яталися слова вимовляєте, що не дивлячись на книгу, але як тільки закінчаться знайомі слова - відразу ж поверніться до тексту. Ні в якому разі не слід напружуватися, щоб згадати наступну сходинку. Найкраще тут же подивитися в книгу, щоб без затримок прочитати весь вірш.
2
При кожному наступному читанні кількість запам'яталися рядків збільшуватиметься. Після цього можна спробувати відтворити вірш по пам'яті. Ви будете приємно здивовані, адже у вас вийде прочитати більшу частину вірша без допомоги тексту.
3
Забувши якусь сходинку, не намагайтеся згадати її, напружуючи свій розум. Будь-яке зусилля буде лише заважати заучування вірші . Відразу ж глядіть в текст. Вам буде достатньо побачити лише перше слово, щоб без проблем згадати все строчку. Постарайтеся загладити заминку, вимовляючи забуту строчку з тим же виразом, з яким ви і до цього читали. Стик того, що ви вже точно вивчили і того, що у вас поки ще не запам'яталося, повинен виглядати якомога менш відчутним.
4
Перечитуючи по пам'яті вірш наступного разу, ви зверніть увагу, що навіть ті рядки, з якими у вас були проблеми, будуть миттєво спливати в пам'яті. Можливо, ви подумаєте, що цей спосіб занадто трудомісткий і повільний. Але насправді варто лише спробувати, і ви зрозумієте, що за допомогою такої техніки вірші запам'ятовуються набагато якісніше і швидше.
5
Тому, у якого розвинена зорова пам'ять, вірш спочатку необхідно переписати, одночасно промовляючи його вголос. В такому випадку вірш запам'ятається ще якісніше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W5D1nTdEHdI
Процес заучування віршів напам'ять сприяє розвитку людської пам'яті, і з метою тренування важливо періодично повертатися до твору. Але під час навчання або для успішного проходження випробувань може знадобитися запам'ятати інформацію буквально «на льоту».
Інструкція
1
Перегляньте вірш повністю, постарайтеся зрозуміти, про що в ньому йдеться. Це дозволить вам зосередитися на всьому тексті, а не тільки на окремих фрагментах.
2
Розбийте твір на невеликі шматочки, наприклад, чотиривірші.
3
Перечитайте уривок вголос, повільно промовляючи кожне слово. Деякі рядки, особливо ті, в яких використовувалися цікаві звороти мови та посилення слів, здадуться вам вже знайомими.
4
В процесі роботи представляйте ситуацію, що виникає у вірші, підбирайте асоціації до кожного іменника, прикметника і дієслова. Такий прийом, який отримав назву «Синестезія», дозволить вам підключити до процесу запам'ятовування всі свої почуття. «Оживити» образи, які згадуються у творі. Якщо йдеться про біль, відчуєте її, автор описує мандарин - подумки вдихніть його тонкий аромат.
5
Будуйте логічні зв'язки. Це особливо корисно, якщо ви ніяк не можете запам'ятати ту чи іншу інформацію. Наприклад, рядок «Я вовком би вигриз бюрократизм» можна змоделювати так. Спочатку відчуйте себе в шкурі цього звіра, потім подумки приймаєтеся виїдати твердий предмет, на якому стоять державні службовці. Вони і будуть символізувати посадових осіб, поставлених на чолі влади.
6
Будьте послідовні у роботі, постарайтеся не відволікатися на зовнішні подразники. Спочатку прочитуйте рядка обраного уривка на папері, потім кілька разів прокручивайте їх в пам'яті, паралельно з цим представляйте ситуацію в уяві, і тільки потім повертайтеся до вірша. Пробіжіться очима по наступному шматку, відсуньте аркуш від себе і розкажіть першу частину, а після і другу. Важливо при цьому якомога меншу кількість раз підглядати в текст, а краще і зовсім виключити таку можливість.