Як проводити обрізання яблунь.

Обрізка яблунь - це серйозна і копітка робота. Кожен садівник, займаючись доглядом за цією культурою, зобов'язаний знати, як правильно обрізати яблуню, щоб вона дарувала якомога більше врожаю щорічно.
Інструкція
1
Найчастіше капітальна обрізка яблунь проходить у весняний час. В зиму теж можна обрізати, але зовсім небагато, щоб обрізані місця не замерзли в холоди.
2
Обрізку родючої яблуні виробляють двома способами: проріджують гілки і/або вкорочують їх. Це потрібно для правильного росту дерева і формування пишною крони. Проріджування починають, зрізаючи на який-небудь гілки верхню частину стовбура, де розташовані об'ємні розгалуження. Таким чином, можна знизити висоту дерева і відкрити всередину крони доступ світла. Потім, починаючи зверху і спускаючись поступово вниз, вирізають сухі та пошкоджені гілки. Після цього слід провести вирізку гілок, особливо загущених. Також потрібно обрізати найбільш великі і довгі гілки.
3
При обрізанні потрібно стежити за тим, щоб не залишалися пеньки. Інакше є ризик їх загнивання і освіти дупла. Крім цього, не можна робити зріз занадто близько до стовбура, так як він довго і болісно заживає.
4
Дрібні гілки краще вирізати секатором. Свіжі зрізи покрити на другий день фарбою, для кращого заживання, і щоб туди не потрапила інфекція. Якщо прибирають сухі гілки, то зафарбувати зрізані місця слід відразу ж.
5
При обрізанні необхідно дотримуватися ярусное становище кожної з гілок. Це означає, що нижні гілки повинні бути довше гілок, що знаходяться вище. Також слід приділити особливу увагу головною гілці: вона повинна бути пропорційна по відношенню до тих гілкам, які ростуть безпосередньо з неї.
6
Однорічна або щойно посаджене дерево обрізається безпосередньо після посадки. Секатором відрізають верхню частину стовбура. Обрізку треба вести так, щоб намітити, який яблуня буде в майбутньому. Щоб деревце краще прижилася, після обрізки на нижній частині стовбура повинно залишитися мінімум 4 нирки.
7
Гілки, які слід обрізати: - ростуть усередину, а не назовні дерева; - перехрещуються; - заважають нормальному росту яблуні.
Зверніть увагу
Систематичне переривання росту стовбура обов'язково проводити протягом усього життя дерева, починаючи з шести-восьми років після посадки в сад.
Корисна порада
Якщо стовбур і підстави головних гілок здорові, обрізанням можна відновити і підтримати врожайність дерева.Сільную гілку замість підрізування можна відігнути і закріпити в горизонтальному положенні. Таким чином її можна послабити і прискорити плодоношеніе.Чем нижче зростає гілка і чим більше напрям її зростання наближається до поперечного, тим меншу честь її потрібно зрізати.