Як збити жар у дитини.

Найчастіше висока температура у дитини не є небезпечною і навіть допомагає йому швидше видужати. Але в деяких випадках жар заважає одужанню, тоді його необхідно збити. Що ж треба робити батькам для цього?
Вам знадобиться
  • - жарознижуючі препарати;
  • - оцет;
  • - серветки, рушники;
  • - вода;
  • - грілка.
Інструкція
1
З жар опоніжающіх засобів візьміть на замітку свічки. Вони безпечні, зручні, їх можна поставити в разі, якщо хворий малюк не хоче приймати ніяке питво. Більш старшим дітям запропонуйте смачний жар опоніжающій сироп: вони з задоволенням його вип'ють. Найчастіше застосовують для зняття жар а парацетамол та ібупрофен. Останній препарат більш ефективний як болезаспокійливий. Ні в якому разі не перевищуйте дозування, суворо дотримуйтесь інструкції.
2
Обов'язково при лихоманці рясне пиття, оскільки діти багато потіють і організм їх зневоднюється.
3
Якщо дитини морозить, укутайте його трохи краще, можна скористатися грілкою.
4
Процедури охолодження починайте тільки тоді, коли тіло малюка стане теплим. Спробуйте викупати дитини в трохи теплій ванні. Крім полегшення стану це принесе йому і задоволення.
5
Можете обернути ікри ніжок і зап'ястя рушниками або серветками, намоченими в прохолодній воді і потім добре віджатими. Через хвилин 10-15 знову намочіть і оберніть. Подібна процедура знижує температуру приблизно на градус, дитині стає легше.
6
Дуже ефективні протирання. Для їх проведення додайте трішки оцту, краще яблучного, в воду (кімнатної температури, близько 24 градусів). Намочіть в ньому хустку або любою ганчірочку, чуть-чуть відіжміть тканину. Дитину роздягніть і протирайте з такій послідовності: долоньки, стопи, ніжки, груди, животик, спинку. Дуже важливо виробляти протирання, направляючи руху у напрямку до серця.
Зверніть увагу
Передозування жарознижувальних, особливо парацетамолу, може серйозно позначитися на функції печінки дитини. До 12 років не можна давати дітям ацетилсаліцилову кислоту.
Корисна порада
Пам'ятайте, що не температура - джерело хвороби вашого чада, а інфекція або запалення. І боротися слід саме з джерелом. Зниження ж температури - лише симптоматичне полегшення стану дитини. Тому неодмінно порадьтеся з лікарем, якщо жар так і не вдалося збити.