Як зробити факел.

Існує безліч інструкцій, що оповідають про те, як можна самостійно виготовити факел з підручних засобів. І ці інструкції мають свої відмінності, але в цілому вони зводяться до одного й того ж: до підготовки гарячого складу і пропитке їм факела. Давайте розглянемо, як зробити факел в подробицях.
Вам знадобиться
  • Частина рослинного (наприклад, льняного) масла;
  • П'ять частин воску бджолиного;
  • Чотири частини каніфолі;
  • Пакля;
  • Шпагат або конопляна мотузка;
  • Пінцет або щипці;
  • Дерев'яна палиця.
Інструкція
1
Після приготування суміші на водній бані їй просочується пакля, попередньо намотана на палицю. А тепер докладніше про все: крім клоччя для намотування можна використовувати і бавовняну тканину, порізану на стрічки. Клоччя можна купити в будівельному магазині або на ринку, тканина - у відповідному магазині. Віск зазвичай продається в тих же місцях, що й мед. А каніфоль краще брати в радіомагазинах.
2
Суміш, яку ви отримаєте, буде липкою і важко відпирається. Вона тільки в нагрітому стані рідка. Для приготування горючої суміші краще користуватися посудом, яку вам не шкода буде бруднити.
3
Подрібніть каніфоль з воском, щоб вони швидше розплавилися. Віск відмінно ріжеться нагрітим лезом ножа, а каніфоль можна помістити в звичайний целофановий пакет, а потім роздрібнити чим-небудь твердим.
4
Засипте подрібнений віск з каніфоллю в каструлю і поставте на вогонь. Час від часу помішуйте вміст каструлі, щоб воно швидше розплавилося до однорідного стану. Потім поставте каструлю з рідким складом у джерела вогню або на водяну баню. Головне - слідкуйте за тим, щоб суміш не загусла, а то доведеться вам заново її розтоплювати. Витримавши так каструлю з пальним складом пару годин, починайте занурювати в суміш стрічки з тканини або клоччя.
5
Дивіться за тим, щоб стрічки тканини змочувалися повністю. Занурюйте їх не відразу і грудкою, а поступово. Як тільки тканина повністю просочиться, дістаньте її за кінчик щипцями. Далі намотайте на палицю просочену тканину, повертаючи її (палицю) поступово. На факелі не повинно залишатися надлишків суміші, щоб вона не капала при горінні факела. Намотавши кілька стрічок, візьміть ще кілька, але сухих і щільно обмотайте ними факел. Після цього міцно обіжміть факел руками, щоб надлишки суміші ввібрала в себе суха тканина.
6
Тепер відрахуйте приблизно 10 см від кінця намотаною тканини вниз і намотайте там кілька шарів шпагату або прядив'яної мотузки. Це допоможе запобігти обпалення руки, якщо раптом кілька крапель зайвої горючої суміші почнуть стікати по рукоятці факела вниз.
Корисна порада
Можна попередньо обпалити факел в вогні до рівномірного чорного кольору. Тоді повторно запалити такий факел буде набагато легше.