Як написати самоаналіз педагогічної діяльності. самоаналіз педагога додаткової освіти.

Самоаналіз педагогічної діяльності - це документ, який складає сам учитель, щоб оцінити рівень зростання своєї майстерності за останні три роки і продемонструвати його контролюючим організаціям. Загалом вигляді, самоаналіз для викладачів різних дисциплін має єдину структуру.
Інструкція
1
Як епіграф можна вибрати цитату з класиків або авторів з педагогіки. У вступі напишіть основний принцип, яким ви керуєтеся в своїй учительській роботі. Це зацікавить рецензента і дасть йому можливість відразу оцінити вас як різнобічну особистість з власною позицією з ключових питань.
2
Почніть основну частину з вказівки свого утворення, педагогічного стажу та нинішнього місця роботи. Опишіть базову і додаткове навантаження, яку ви несете в навчальному закладі (класне керівництво, гуртки, клуби само діяльності і т.д.) Можна згадати назву навчальних курсів, за якими ви ведете уроки.
3
Структура самоаналізу педагогічної діяльності, незалежно від того, на яку категорію ви претендуєте, така: - оцінка результатів роботи відповідно до державних освітніх стандартів; - співвіднесення результатів праці з поставленими цілями і заявленими завданнями; - осмислення цінності своєї роботи в контексті виховної роботи в цілому.
4
Напишіть про досягнення своїх підопічних: участю в конкурсах і олімпіадах, отримання дипломів та нагород, їх подальшого навчання у вищих навчальних закладах. Опишіть, якою ви бачите кінцеву мету своєї роботи (формування яких навичок і здібностей у учнів) і якими методами для цього керуєтеся.
5
Пошук місця і значимості своєї роботи в контексті всього освітнього процесу, мабуть, є найскладнішим місцем самоаналізу. Від вас вимагається продемонструвати розуміння того, як викладатися вами дисципліна пов'язана з іншими предметами і курсами, яке значення ваших занять для формування цілісної особистості учня.
Зверніть увагу
У роботі вам потрібно відобразити не просто всі грані свого педагогічного досвіду, а й описати динаміку розвитку своєї професійної майстерності. Для цього вам потрібно оцінити, як змінилася ефективність вашої роботи з учнями. У кваліфікаційній роботі ви не просто розповідаєте про своє вчительському шляху, а узагальнюєте досягнення за конкретний період.
Корисна порада
Обсяг кваліфікаційної роботи на II педагогічну категорію повинен бути не менше 8-10 сторінок, на I категорію - від 10-12 сторінок, для вищої категорії - не менше 12-15 сторінок.
Людині, яка хоче домогтися успіхів у професійній діяльності, необхідно вміти аналізувати свою роботу і свої особисті якості. Самоаналіз дає можливість реально оцінити свої можливості і досягнення, встановити причини невдач, якщо вони були. Така аналітична робота корисна любому. Представникам деяких професій цей документ потрібно при підготовці до атестації.
Вам знадобиться
  • - зошит;
  • - ручка.
Інструкція
1
Щоб визначити причини спіткали вас невдач в особистому житті або професійної діяльності, почніть з самого дитинства. Згадайте найяскравіша подія того періоду і спробуйте відповісти на питання, чому саме воно закарбувалося у вашій пам'яті. Чи були у вас друзі? Як їх звали, у що вони любили грати? Згадайте свого першого ворога і спробуйте зрозуміти, що ви тоді не поділили. Ким ви хотіли стати? Збулася ваша мрія? Якщо ні, то чому?
2
Постарайтеся згадати, ким ви хотіли стати в різні періоди життя. Що вам подобалося в цих професіях? У який момент ви захотіли працювати там, де працюєте? Що спонукало вас обрати такий шлях? Подумайте, чи задоволені ви своєї роботи і оточенням, в якому перебуваєте. Тверезо оцініть, наскільки легко і успішно ви виконуєте завдання.
3
Дайте відповідь на запитання, чого б ви хотіли досягти у вашій професії. Подумайте, наскільки реально ваше бажання і чого ви можете досягти насправді. Чи влаштовує вас така перспектива?
4
Згадайте і випишіть імена людей, які вам подобалися. Що саме вас в них приваблює? Чи були у них якісь риси, які вам не подобалися, але при цьому не особливо впливали на ваше ставлення? Подумайте, кого ви в цьому житті ненавиділи або ненавидите. За що? Чи вмієте ви йти на компроміси і співпрацювати з людьми, які вам не подобаються.
5
В самоаналізі, який пишеться для атестації, про дитинство і особисте життя можна не писати. В методичних розробках зазвичай точно вказується період, який необхідно проаналізувати. Найчастіше за все це час з моменту попередньої атестації. Якщо ви проводите самоаналіз вперше, вкажіть, чому ви вибрали саме цю спеціальність.
6
Визначте, наскільки ваша діяльність відповідає спрямованості організації та її цілям. Над якою проблематикою працює ваша установа і які завдання вдалося вирішити вам? Оцініть, які потреби суспільства ви задовольняєте своєю роботою.
7
Опишіть, наскільки ефективно ви використовуєте робочий час. Розкажіть про технології, методики і прийоми, які ви застосовуєте. Чи існують інші методики? Хотіли б ви застосовувати їх у своїй роботі і чому?
8
Дайте відповідь на питання, чи є у вас досягнення, якими ви вправі пишатися. Переймають Чи ваш досвід інші співробітники або колеги з інших організацій? Чи є у вас корисні для інших методичні або технологічні напрацювання? Чи представлені вони в друкованому або електронному вигляді?
9
Оцініть свої відносини з колегами. Сприятлива чи обстановка в колективі, створює вона умови для ефективної роботи? Чи моменти, які ви б хотіли змінити і як саме?
10
Розкажіть про труднощі, які ви відчуваєте в роботі. Чи вдається вам з ними впоратися? Чи є проблеми, які вам не вдалося поки вирішити? Як ви збираєтеся з ними справлятися?
11
Опишіть, яким чином ви підвищуєте свою професійну кваліфікацію. Розкажіть про курси, навчання у вузі або середньому спеціальному навчальному закладі, літературі, якою ви користуєтеся. Чи достатньо вам цього і чого б ви хотіли ще?
Зверніть увагу
В самоаналізі для атестації не повинно бути занадто великої кількості фактів. Вкажіть тільки основні.