Як вибрати моторний човен.

Якщо ви з тих, хто збирається придбати моторну човен , порада - не поспішайте зробити покупку! При виборі мають значення не тільки зовнішній вигляд і ціна. Комфорт, потужність мотора, матеріал, призначення моторки грають найважливішу роль.
Інструкція
1
Вибираючи човен , слід чітко знати, для чого вона потрібна (рибалка чи полювання, недовгі прогулянки, тривалі туристські походи) .Якщо комфорт для вас не важливий, а човен потрібна лише для риболовлі, і попутників ви брати не будете, підійде дюралюмінієва човен «Казанка» (прототипом є плоскодонна «Южанка»). Для однієї людини вона чудово підходить: по своїх габаритах човен досить вузька і легка. Максимальна швидкість трохи вище сорока кілометрів на годину. З мінусів можна вказати недостатню остійність, на поворотах вона сильно забризкується і при найменшому хвилюванні води погано управляється.
2
Тим, кому потрібно більш «м'яке», економічне і безпечне, але просте у постачанні судно, можна звернути увагу на дюралеву човен «Об». Тут днище трохи зігнуто, а скула в носі піднята, тому «Об» більш морехідне. Крім усього іншого ця човен хороша для дальніх маршрутів. До того ж і потужність мотора на ній набагато више.Сегодня випускається послідовник «Обі» - «Об-М».
3
Для прогулянок або рибної ловлі у великих водосховищах або біля узбережжя моря варто вибирати більш габаритні моторки, що дозволяють впоратися з хвилями і великими відстані. Тут потрібно звернути увагу, перш за все, на матеріал, з якого виготовлена човен: він повинен бути стійкий до корозії в морській воде.Із усього різноманіття виділяється важка і міцна моточовни «Крим», здатна віддалятися від берега більш, ніж на 3 кілометри. Такий човен більш комфортна (обладнана тентом, м'якими сидіннями), а завдяки широким бризгоотбойнікам, слабо схильна забризгивание. З переваг можна виділити те, що є можливість установки двох моторів.
4
Для більш важких похідних умов підійдуть пластмасові моточовни «Темп» і «Дракон». Вони практично однакові: місткі морехідні човни, розраховані на два мотори загальною потужністю 50 л. с.Еслі вам необхідно укриття, то такі човни теж підійдуть, щоб вони забезпечені невеликої рубкою-притулком.
5
Для трьох-чотирьох чоловік підійде «Нептун» - прогулянкова пластмасова човен невеликих розмірів, але досить затишна. Тут мається невеликий простір для наметів і спальних мішків. Потужність мотора перевищує 25 кінських сил.
6
Любителям гребли можна порадити човни зі знімним транцем. Їх можна використовувати в двох варіантах: як гребні і як моторні. До таких відноситься «Язь». Правда, потужність мотора тут максимум 4 «конячки». Найпопулярніша човен в цій серії - «Язь-31» з надувним дном.Среді десятків моделей, вибирайте ту, яка найкраще задовольнятиме вашим цілком певним вимогам, і вона доставить вам масу задоволення від відпочинку.
Корисна порада
Вибираючи човен, керуйтеся здоровим глуздом. Визначте для себе, де ви будете зберігати судно. Не забудьте подумати і про подальшу його транспортуванні.