Як вивести зеленку з одягу.

Ніхто не застрахований від появи плям на одязі. Один необережний рух, і підступне пляма вже на вашому улюбленому плаття або брюках. Що ж робити, як вивести цю пляму, тим більше, якщо воно від зеленки?
Вам знадобиться
  • Перекис водню, ацетон, 10-% розчин аміаку, відбілювачі, пральний порошок, гаряча вода, пральна машина.
Інструкція
1
Якщо ви тільки що пролили зеленку на одяг і пляма свіже, візьміть кілька крапель перекису водню і покапать на пляму. Почекайте кілька хвилин, до зникнення забруднення, потім виперіть одяг в гарячій воді з пральним порошком.Еслі тканину груба - наприклад, джинсова, спробуйте протерти пляму губкою або ваткою змоченою в нерозбавленому ацетоні. Потім річ потрібно ретельно випрати.
2
Плями від зеленки на кольорових делікатних тканинах добре виводяться за допомогою сучасного плямовивідника: Vanish Oxi Action. Налийте ковпачок цього засобу на зеленку , залиште так на півгодини, потім виперіть річ при температурі 60С? з додаванням цього ж кошти.
3
Непогано справляються з плямами від зеленки і звичайні відбілювачі російського виробництва, але тут є одне «але»: по - перше, вони псують структуру тканини, роблячи її більш тонкої, а по-друге, разом із зеленкою вони можуть « з'їсти »і основний колір одягу. До того ж, білий колір речей може придбати жовтуватий оттенок.Поетому таким відбілювачем краще користуватися на білих речах.
4
Можна спробувати 10 -% розчин аміаку: налийте його на пляму, почекайте п'ять хвилин, після чого ретельно виперіть одяг.
5
У випадку з давніми плямами зеленки на світлих тканинах використовуйте відбілювач «5 з плюсом Біо - Актив» - намочіть пляма і зверху посипте трохи відбілювача, залиште річ на 10 хвилин, потім виперіть в гарячій воді з пральним порошком.
6
Для джинсових тканин є відбілювач з цієї ж серії: «Біо-Актив», який також непогано справляється з різними плямами, в тому числі, і з плямами від зеленки. Можливо, що пляма не віддалиться відразу за одне прання, після першої чистки воно може злегка збліднути, а в наступні прання зникне зовсім.
7
Якщо ж ви перепробували всі можливі засоби, і вам нічого не допомогло в боротьбі з плямою від зеленки, залишається радикальний метод позбавлення від нього: за допомогою спеціальних барвників пофарбуйте річ в зелений колір. У деяких випадках це є непоганим способом вирішення, здавалося б, нерозв'язною ситуації.
Зверніть увагу
Ацетон і спирт можуть зруйнувати забарвлення деяких кольорових тканин, наприклад, тканин з ацетатного шовку. А відбілювачі можна застосовувати лише для обробки білих речей.
Корисна порада
Щоб після чистки яким-небудь засобом на одязі не з'являлися розводи або, так звані ореоли, тканина навколо плями потрібно змочити водою або присипати крохмалем.