Як виробити спокій.

З якою думкою ви найчастіше прокидаєтеся вранці в будні дні? Відповіддю напевно буде щось типу «тільки б не спізнитися!» Або «скільки зараз часу ?!» або «річний звіт через місяць всього здавати ...». Вас нескінченно турбує робота, домашні справи, сімейні питання і ще купа різних проблем. Ніколи зітхнути і розслабитися. Нервова система виснажена. Мабуть, пора поставити собі одне дуже просте питання: навіщо турбуватися? Як сказав Курт Вонненгут, «Ви можете турбуватися, але врахуйте, що від занепокоєння користі не більше, ніж від жувальної гумки при вирішенні алгебраїчного рівняння». Так як же позбутися цього непотрібного, але вельми нав'язливого стану?
Інструкція
1
Навчіться вчасно зупиняти потік метушливих думок. Закрийте очі, або зосередьтеся на невеликому нерухомому предметі нейтрального кольору, розташованого в метрі від вас. Глибоко і повільно вдихніть носом, потім з шумом (по можливості) видихніть ротом. Повільно порахуйте до 10. Потім повторіть вдих носом - видих ротом. Це допоможе заспокоїтися і сконцентруватися. Після буде легше приймати рішення або міркувати.
2
Мисліть позитивно. Ваше завдання - думати за принципом виграв/виграв. Дивитися на все тільки з позитивного ракурсу. Захворіла дочка? Значить, буде пара-трійка днів, щоб нарешті побути з нею разом, на роботі можна взяти міні-відпустку і всі три дні пити смачний ромашковий чай з м'ятою і читати казки!
3
Навчіться подумки відгороджуватися від негативу. У ті моменти, коли вас ображають або лають, необхідно представити заспокійливий пейзаж і сконцентруватися на об'єкті-центрі цього пейзажу. Навчіться сприймати тільки інформацію, яка несе «позитивний заряд». Це не означає, що ви не повинні сприймати критику. Просто, необхідно дати зрозуміти оточуючим, що їх критика буде врахована у вигляді доброї поради, а не злобного оскал. Уміння захищати себе від стресових ситуацій помітно зміцнить нервову систему. Завжди пам'ятайте, що в діалозі беруть участь, як мінімум двоє, кожен з яких в рівній мірі має право диктувати свої умови переговорів.
4
Частіше «розвантажуйте» мозок. Найкраще це робити за допомогою медитації. Хоча, можна обійтися і менш екзотичними методами: спокійна музика, свічки, заспокійливий чай, ванна з низкою, відсутність телефону, телевізора і комп'ютера. До речі, останні, а точніше їх надлишок, нічого, крім стресу нервовій системі, не несуть. Крім того, алкоголь і тютюн також краще з раціону виключити.