Як виміряти вагу тіла.

Під вагою тіла мається на увазі фізична величина, яка характеризує ступінь впливу даного тіла на опору. Як і будь-яка сила у фізиці, вага тіла вимірюється в "Ньютонах" (Н). Виміряти вагу тіла дуже легко.
Інструкція
1
Припустимо, дано тіло, яке володіє масою m, яке лежить нерухомо на якийсь опорі, або знаходиться в підвішеному стані, впливаючи на це кріплення. Тоді, знаючи величину прискорення вільного падіння (ця величина є постійною на нашій планеті, дорівнює 9.81 м/с?), Можна знайти вага тіла, використовуючи наступну формулу: P = m * g
2
У тому випадку, якщо тіло знаходиться в рухомому стані, рухаючись відносно інерціальної системи відліку, вага його можна буде знайти за формулою: P = m * (g + a), де a - прискорення даного тіла, яка вимірюється в м/с?
3
Для того щоб було зрозуміліше, можна розглянути пару прикладів: Приклад 1: Масса тіла, що лежить на опорі, становить 15 кг, потрібно знайти вага даного тіла. Для вирішення даного завдання потрібно скористатися найпершою формулою, яка була вказана вище: P = 15 * 9.81 = 147.15 НОтвет: вага даного тіла 147.15 Нпрімер 2: Маса тіла, яка рухається щодо системи відліку, становить 12 кг, прискорення даного тіла 5 м/с? У це випадку, щоб вирішити завдання по знаходженню ваги тіла, буде потрібно скористатися другою формулою: P = 12 * (9.81 + 5) = 177.72 НОтвет: вага даного тіла складає 177.72 Н
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна плутати такі, на перший погляд, схожі фізичні величини, як вага і маса. Вага - це сила, з якою тіло впливає на опору. Маса ж - це величина гравітаційного впливу тіла на точку прикладання даної маси. Варто навіть згадати елементарний приклад: вага будь-якого тіла в невагомості (стан невагомості досягається шляхом ліквідації гравітаційного впливу Землі) дорівнює нулю. Але при цьому ні для кого не секрет, що будь-яке з тіл має своєї массой.Ускореніе вільного падіння - ще одна фізична величина, яка є прискоренням, що надається якому-небудь тілу силою тяжіння, при цьому ця сила впливає на тіло у вакуумі.
Для того щоб виміряти масу , використовуйте будь-який тип ваг з достатнім класом точності. Другий варіант визначення маси - з взаємодії з тілом, маса якого відома. Щоб знайти вагу нерухомого або рівномірно рухомого тіла, помножте масу на прискорення вільного падіння (9,81 м/с?). Якщо тіло рухається з прискоренням, то залежно від характеру руху, його потрібно або відняти, або додати до прискорення вільного падіння.
Вам знадобиться
  • ваги, візки для визначення взаємодії, акселерометр, рулетка, динамометр.
Інструкція
1
Вимірювання маси за допомогою ваг Щоб виміряти масу тіла на електронних або пружинних вагах, просто поставте його на спеціальну платформу і на шкалі приладу, або його екрані з'явиться значення . Якщо робити вимірювання на важільних вагах, уравновесьте їх, потім на одну чашку встановіть тіло, а на іншу - набір вантажів відомої маси, додаючи їх до тих пір, поки ваги не врівноважує. Складіть маси вантажів, це і буде шукана маса тіла.
2
Вимірювання маси за допомогою взаємодії двох тіл Візьміть дві однакові візки відомої маси. Поставте їх поруч, на одну з них зануривши тіло, маса якого вимірюється. Між ними помістіть пружну смугу зі сталі, попередньо зігнувши її, і відпустіть. Смуга, подіявши з однаковою силою на візки, приведе їх в рух. Виміряйте відстань, пройдену візками рулеткою. Для отримання маси вантажу виконайте наступні розрахунки: 1. Відстань, яку пройшла порожня візок, помножте на її масу .2. Результат поділіть на відстань, пройдену завантаженої тележкой.3. Від отриманого значення відніміть масу порожній візки.
3
Визначення ваги телаПодвесьте тіло на динамометр, він покаже силу тяжіння, яка на нього діє. Це і буде вага тіла в ньютонах. Якщо тіло буде рухатися рівномірно і прямолінійно, показання динамометра НЕ ізменятся.Когда відома маса тіла, то вага тіла в стані спокою знайдіть, помноживши її на число 9,81 (прискорення вільного падіння).
4
Коли тіло рухається з прискоренням вгору, виміряйте його за допомогою акселерометра або будь-яким іншим способом. Щоб отримати вагу тіла, його масу помножте на суму прискорення вільного падіння і прискорення, з яким рухається тіло. Вага тіла збільшиться в порівнянні зі станом спокою. Якщо тіло рухається з прискоренням вниз, то значення прискорення віднімайте від прискорення вільного падіння. Вага тіла зменшиться. Можна випробувати невагомість, рухаючись вниз, з прискоренням 9,81 м/с?.