Як валяти шерсть.

Традиція валяння вовни з'явилася в тих країнах, де розводять овець і кіз. В основі валяння лежить властивість вовняних волосків сплутуватися між собою і ущільнюватися. Серед рукодільниць поширені сухий і мокрий спосіб валяння.
Вам знадобиться
  • Різнокольорова непряденая шерсть, спеціальні голки для валяння, поролонова губка, щільний шматок п/е плівки, москітна сітка, рідке мило або рідину для миття посуду, пульверизатор, качалка.
Інструкція
1
Сухий спосіб валяння вовни схожий на ліплення з пластиліну, з можливістю прибрати або додати об'ем.Клочок вовни помістити на поролонову губку. Якщо виробу потрібні півтони, то додати клаптики вовни інших відтінків. Багаторазово встромляти голку в вовняний клубок. Голки для валяння мають спеціальні насічки, за рахунок яких клаптики вовни ущільнюються і звалюються разом, надаючи виробу об'ем.Такім методом можна створити повстяну іграшку або прикрасу.
2
Мокре валяння вовни в лужної среде.На шматок плівки розкласти пучки вовни. Шерсть викладати рівномірно, щоб товщина виробу була однакова по всій площі. Постаратися розташувати пучки вовни в різних напрямках, для міцності ізделія.Виложіть малюнок з вовни інших квітів.
3
Закрити вовняне полотно проти сіткою, щоб при валянии шари не сдвігалісь.Наліть в пульверизатор розбавлене рідке мило або рідину для миття посуду. Рясно змочити вовняну заготовку. Необхідно, щоб всі шар вовни добре промокли.
4
Валяти руками вовняне полотно, тобто гладити і терти його в різних напрямках. Поступово збільшувати натиск, поки полотно не стане спокійно відходити від сітки. Зняти сітку і перевернути вовняне полотно. Продовжити валяти рукамі.Потянуть за кінчик полотна, якщо вовняні пасма не відстають, то заготовка звалялася.
5
Сполоснути полотно під теплою водою, для видалення залишків мила. Злегка віджати і залишити стекать.Теперь з цієї заготовки можна викроїти сумку, шарфик або просто повісити на стіну.
Зверніть увагу
Якщо ваші руки сильно сушить мильний розчин, то при мокрому валянии, для ущільнення вовняних шарів, можна використовувати качалку. Прокатувати нею в різних напрямках по сітці, поки сітка не почне відставати від ізделія.Готовое вовняне полотно не можна сильно викручувати, воно може піти хвилями.
Корисна порада
При мокрому валянии товщина полотна зменшується в 3 рази. Це необхідно враховувати при розкладанні вовняних пучків.