Як шукати родичів.

Раніше відшукати людину було дуже складно. Зараз пошук людей не є проблемою. Одні намагаються знайти родичів , щоб налагодити давні стосунки. Інші шукають, щоб отримати спадщину.
Інструкція
1
Відвідайте різні соціальні сайти. Наприклад, http://odnoklassniki.ru/і www.vkontakte.ru. Якщо ви знаєте тільки прізвище запитуваної людини, то пошукова система по соціальним мережам видасть дуже багато результатів. Тому в такій ситуації доводиться переглядати велику кількість осіб, читати їхні дані. Чим більше відомостей ви знаєте про родича, тим легше його знайти. Якщо ви знайшли схожу людину, то можете послати йому повідомлення і познайомитися з ним ближче. Велика частина населення сидить в інтернеті, і розшукати людей не складе великої праці.
2
Можливо, ви знайдете людину за допомогою сайту www.nomer.org. Цей телефонний довідник по Росії. Ви можете дізнатися номер телефону по ПІБ родича і подзвонити йому. Якщо ваші близькі люди виїхали за кордон, то використовуйте в пошуку міжнародні мережі, наприклад myheritage.com.
3
Відвідайте архів міста або селища, де жили втрачені родичі. Може бути, ви з'ясуєте необхідну інформацію про рідних. В крайньому випадку, ви можете подати оголошення в газету. Звичайно, краще за нього заплатити, щоб його надрукували на перших сторінках видання. Величезним плюсом буде і те, якщо ви докладете фотографію до публікації.
4
Відвідайте те місце, де раніше жила ваша рідня. Розпитайте колишніх сусідів, можливо, вони знають, коли і куди переїхали рідні. Розпитуйте інших людей цього населеного пункту, наводите довідки й розклеювати оголошення. Таким чином, є ймовірність знайти якісь сліди.
5
Спробуйте звернутися в телевізійну програму «Жди меня». Це вельми ефективна служба пошуку людей, при цьому вона є безкоштовною. Зайдіть на сайт передачі, зареєструйтесь, заповніть форму заявки на пошук. Якщо результат буде позитивним, вам надішлють повідомлення на електронну адресу. Можна залишити телефон для зв'язку при реєстрації.
Сьогодні багато хто хоче дізнатися історію свого роду як з чистого інтересу до свого походження, так і з меркантильних спонукань. Але незалежно від того, що рухає людиною в пошуках своїх коренів, робота йому належить копітка і ретельна.
Інструкція
1
Купіть всі необхідні канцелярські приладдя для зберігання зібраних документів і фотографій (папки, конверти), а також для систематизації відомостей, записаних зі слів очевидців і старших родичів. Адже навіть якщо ви збираєтеся все зберігати в пам'яті комп'ютера, паперовий архів не завадить.
2
Проведіть ревізію всіх старих документів і фотографій, які є у вас вдома. Звертайте особливу увагу на документи, що містять генеалогічну інформацію (свідоцтва про народження, шлюб, смерть, посвідчення, атестати, грамоти та дипломи, військові квитки, орденські книжки і т.п.). Зніміть з них ксерокопії. Візьміть дві папки, і складіть в одну з них все, що відноситься до батьківській лінії, в іншу - до материнської. Для кожної людини - окремий конверт.
3
Перегляньте всі старі записники та блокноти. Можливо, що ви знайдете записаний номер паспорта давно померлого родича, відомості про який ви хотіли б отримати.
4
Перед тим як звертатися до родичів за що цікавить вас інформацією про предків, складіть свого роду опитувальний лист, де має бути зафіксовано наступне: - дата народження (для відомостей про покійних - дата смерті); - П.І.Б. батька і матері; - для народжених до 1917 року - стан; - місця проживання; - віросповідання; - освіта; - місця роботи, служби; - участь у війнах; - наявні нагороди; - П.І.Б. дружини (чоловіка); - імена і дати народження дітей. Попросіть заповнити ваших родичів цей лист і вказати всі наявні відомості про їх померлих і нині живуть родичів. Якщо ваші близькі проживають в іншому місті, відправте їм лист з анкетою поштою Росії або електронною поштою.
5
Зробіть запити в архіви вашого регіону та російські архіви, де зберігаються дореволюційні метричні книги, ревізійні документи, особисті справи тощо, в яких можуть, на вашу думку, міститися відомості про ваших предків. Зверніться до відділень ЗАГС, якщо вам потрібні копії документів, виданих після 1917 року. Для отримання інформації про цей період ви можете звернутися і до відомчих архівів (наприклад, в військові).
6
Дотримуйтесь правил складання запитів. Вкажіть: - П.І.Б. і поштову адресу; - тему запиту (формулюється в залежності від того, відомості про яку людину, подію або факт вам потрібні); - хронологічні рамки запитуваної інформації.Якщо відповіді на ваш запит поки немає, зателефонуйте в архів і поцікавтеся, чи отримав він, як просувається дослідження.