Як перевірити поставу.

На людину з гарною поставою приємно дивитися - пряма спина, підтягнутий живіт, гарні груди. Правильне положення тіла в русі і спокої є одним з показників здоров'я. Але як зрозуміти, чи є у вас або ваших близьких проблеми з поставою?
Інструкція
1
Поверніться до великого дзеркала боком і прийміть звичайне для себе положення. При гарній поставі голова і тіло повинні бути розташовані на одній прямій вертикальній лінії. При цьому спина буде рівна, груди злегка опукла, грудна клітка конічної або циліндричної форми, лопатки не випирають, живіт трохи втягнутий і не виходить за лінію грудної клітки. Ноги повинні бути розігнутими в тазостегнових суглобах і в колінах.
2
Тепер поверніться до відбиття особою. При правильній поставі плечі розгорнені і трохи опущені, розташовані на одному рівні. Ноги прямі. П'яти, гомілки, коліна і стегна змикаються без м'язового напруги з просвітом під колінами і над внутрішньою стороною щиколоток, а внутрішня частина стопи не стосується статі.
3
Встаньте впритул спиною до рівного шафі або стіні, ноги і стопи з'єднайте, руки опустіть і подивіться прямо. Голова також повинна стосуватися стіни. Якщо долоня не проходить між стіною і попереком, то значить, м'язи черевного преса ослаблені, хребет відтягується вперед, і ваша постава не бездоганна.
4
Виміряйте сантиметровою стрічкою відстані від сьомого шийного хребця (він найбільш виступаючий) до нижніх кутів лівої і правої лопатки. Під час вимірювання перебуваєте в розслабленому положенні. При правильній поставі ці відстані рівні.
5
Оцініть поставу за допомогою плечового індексу. Виміряйте сантиметровою стрічкою ширину плечей з боку грудей, а потім зі спини - плечову дугу. Обчисліть плечовий індекс по формулі: (ширина плечей/плечова дуга) * 100%. Правильна постава характеризується плечовим індексом в діапазоні від 90% до 100%.
6
Сядьте прямо, руки витягніть перед собою і протримаєте їх на вазі не менше 30 секунд. Якщо утримати спину в прямому положенні не вдалося, то значить, м'язовий корсет дуже слабкий і недостатньо розвинений, щоб постійно підтримувати правильну поставу .
Постава - це звичне положення тіла що стоїть або спокійно двигающегося людини. Правильна природна поза не просто є частиною іміджу привабливого людини. Будучи важливою для нормального функціонування організму, хороша постава служить індикатором стану всієї опорно-рухової системи.
Інструкція
1
Сотенний тест.Чтоби перевірити поставу, знайдіть рівну стіну, без плінтуса на підлозі. Зніміть взуття, залишіться в тонкій одязі, яка дозволяє відчути контури тіла, і встаньте спиною до стіни. Якщо ви тримаєтеся прямо, ви повинні стосуватися стіни тільки чотирма точками: потилицею, лопатками, сідницями і п'ятами. При проведенні цього самотестування важливо стояти так, як ви це зазвичай робите, без прогину і надмірного витягування спини. Адже важливо оцінити не те, як ви можете розпрямитися, а правильність звичної для вас пози.
2
Симетрія тела.Другімі критеріями правильності постави є симетричність розташування лівої і правої сторони тіла. Цей тест можна проводити самостійно перед дзеркалом, ще краще попросити когось поглянути на вас з боку. Плечі і лопатки повинні розташовуватися на лінії, паралельній підлозі. Ключиці при правильній поставі утворюють практично горизонтальну лінію. Сідниці і крила таза також повинні бути на одному рівні. Для правильної постави характерна однакова довжина ніг і рівне становище стоп.
3
Точний расчет.Проверіть правильність природного положення тіла допомагає так званий плечовий індекс. Підрахуйте відношення довжини плечей по лінії грудей до довжини плечей по лінії спини. Якщо плечову дугу (плечі по спині) прийняти за 100%, то довжина плечей по грудях повинна дорівнювати 90-100%. Також можна заміряти відстань від сьомого хребця (він найбільш сильно виступає біля основи шиї) до правої, а потім до лівої лопатки. Якщо отримані цифри збігаються, у вас немає проблем з положенням тіла.
Зверніть увагу
Якщо вам важко тримати правильну поставу, швидше за все, у вас слабкий м'язовий корсет. Для рівномірного зміцнення основний мускулатури тіла, корисно займатися плаванням, йогою, пілатесом та іншими практиками з дозованим навантаженням.
Корисна порада
Візьміть за правило хоча б пару разів на день робити нескладні вправи для постави. Наприклад, тримати книгу на голові або представляти себе маріонеткою, яку смикають за нитку, прикріплену до голови.