Як ловити ляща взимку.

Великі лящі зазвичай проводять зиму на ямах поблизу багатих кормом ділянок. Коли у них пробуджується апетит (зазвичай це трапляється в період відлиги) лящі часто виходять годуватися на інші ділянки, більш мілководні. Там лящі у ловляться взимку, причому досить успішно. Розглянемо, як можна зловити ляща за допомогою вудки з кивком.
Інструкція
1
Виберіть спочатку собі вудилище по руці, щоб було комфортно ловити і постійно працювати пензлем. Поплавок з блешнею повинен плавно пересуватися по воді. В іншому випадку лящ насторожиться, углядівши нестандартно рухому наживку.
2
Кивок слід вибирати особливо ретельно. Найкращі кивки роблять з металевих, металізованих або синтетичних пластин. Його завдання - забезпечувати необхідну частоту, амплітуду коливань і темп мормишке. При виборі кивка зверніть увагу на форму: він повинен злегка вигинатися вгору. Тоді під вагою обраної блешні він прийме горизонтальне або майже горизонтальне положення. Таким чином, кивок буде в конкретному місці прогинатися з оптимальною амплітудою.
3
Вибравши вудилище з кивком, подбайте про техніку гри. Коливання повинен задавати хлистик вудилища і ділянка кивка, який до нього примикає. А вершинка останньої ділянки повинна залишатися на місці, здійснюючи лише незначні коливання. Для ляща буде достатньо інтервалу в одну секунду між рухами блешні вгору і вниз.
4
Лісочку потрібно брати тонку, щоб вона повністю витягалася під вагою блешні. Це забезпечить стабільну гру приманки.
5
Для зимової ловлі ляща використовують блешні, які хоча б частково нагадують живий водний організм, який характерний для тутешніх водойм. Якщо глибина лову не перевищує 3,5 м, краще користуватися полегшеними свинцевими мормишками. На глибині до 6 м застосовуються зазвичай середні блешні з вольфраму. Відповідно, на глибині понад 6 м лящ ловиться на великі вольфрамові або свинцеві блешні. Колір блешні для ляща повинен бути непомітним (зелений, коричневий, сірий, чорний), щоб приманка сильно не виділялася.
6
Техніка лову ляща взимку на мормишку припускає неквапливі і розмірені рухи. Амплітуда рухів блешні, а також частота гри не повинні бути високими. Лящ може зреагувати навіть на завмерлу після декількох рухів приманку. Ще він любить, коли приманка возиться на рівні грунту, а потім завмирає. Великі лящі часто реагують на блешні, рівномірно піднімаються з дна і з однаковою амплітудою рухів. Часом досить просто рівномірно і повільно піднімати мормишку приблизно на 20-30 см над рівнем грунту. Буває й таке, що лящ реагує на нерухому приманку.
Зверніть увагу
Ловлять лящів і взимку з льоду. Взимку можна зловити такого ляща, що і в лунку проходить насилу. Кращий зимовий клювання лящів буває ранньою весною по "останнім льоду". Хоча в цей період треба дотримуватися граничної обережності при пересуванні по льоду, враховуючи глибини, на яких ловлять лящів, і можливість появи в льоду вимоїн. Як ловити ляща? Основні снасті для лову лящів - поплавочная або донна вудка.
Корисна порада
Як ловити ляща, повадки. Це велика й стайная риба, що має промислове значення. Найбільш великі лящі мешкають в озерах і водосховищах, в річках рідко досягають ваги більше 4 кг. Є замкнуті і малопроточні озера, де лящ при глибинах 10-20 м бере тільки на глибині, 1,5-2 м і влітку і взимку. Взимку ляща треба шукати на найглибших ямах, серед корчів і у кам'янистих гряд. У цю пору частіше ловляться подлещики, але на деяких великих і глибоких, проточних водоймах ловляться і великі лящі.