Як вибрати розмір гірських лиж. Як підбирати гірські лижі.

Лижі - досить екстремальний вид спорту і найбільш поширене на сьогодні зимовий захоплення дорослих і дітей. Успіх катання на лижах залежить, насамперед, від правильно підібраного інвентарю та спорядження для катання. Напевно, надумавши купити гірські лижі і прийшовши до відповідного спортивний магазин, будь-яка людина стає обличчям перед проблемою, як вибрати розмір гірських лиж, які критерії при цьому враховувати і на які параметри необхідно спиратися.
Інструкція
1
Насамперед, слід знати, що гірські лижі представлені широким розмаїттям моделей, залежно від обраного виду пересування. Так, гірські лижі бувають для рейслінга, скі-кросу, фрірайду і карвінгу. Залежно від виду виробляється і вибір розмір а лиж, а для цього необхідно виконати наступні дії.
2
Виміряйте свій точний зріст. Розрахуйте розмір гірських лиж в залежності від призначення. Це слід зробити таким чином: Для новічков.Возьміте своє зростання і відніміть від нього 2-3 сантиметри. Вийшла довжини повинні бути лижі.Для фрірайда.Возьміте своє зростання і додайте до нього 5 сантиметрів або відніміть їх же, тобто береться ріст людини плюс мінус 5 см.Для рейслінга, тобто лижі для професіоналів, які призначені для спусків по крутих схилах і спортивним трасах.
3
Візьміть дані свого росту і відніміть 10-15 сантиметрів. Пам'ятайте, якщо лижі вибираються для слалому, то важливо, щоб вони були забезпечені невеликим (7-15 мм в радіусі) богів вирізами.
4
Для карвінгу, тобто лижі для спуску по спеціальним професійним підготовлених схилах. Такі лижі вибираються з наступним розрахунком: - ширина в найвужчому місці повинна бути 65-68 мм.- довжина повинна бути на 15-20 сантиметрів менше зростання спортсмена-лижника.
5
Якщо ви купуєте лижі для дитини, не слід купувати спортивний інвентар на виріст, на таких лижах дитині буде дуже незручно кататися, а процес навчання при цьому буде довгим. Вибираючи дитячі лижі, спирайтеся ан вік дитини та її зростання. Пам'ятаєте, у малюків довжина лиж повинна бути до ліктів. Для дітей шкільного віку довжина лиж вибирається за наступним розрахунками: - на 10-20 кг маси тіла - довжина лиж 70-80 см.; - На 20-30 кг маси тіла - довжина лиж 90 см.; - На 30-40 кг маси тіла - довжина лиж 100 см.; - більше 40 кг маси тіла - лижі, доходять до кінчика носа дитини.
При настанні зими з'являється можливість займатися таким видом спорту, як катання лижах. Щоб такий активний вид спорту міг приносити тільки користь і масу позитиву, необхідно правильно підібрати собі лижі. Вибирати їх потрібно, грунтуючись на стилі катання і власних перевагах.
Інструкція
1
Існує два стилю катання на лижах - коньковий і класичний. Природно, екіпірування для кожного типу лиж потрібна індивідуальна.
2
Особливість класичних лиж - м'якість ковзання їх по снігу. При класичному катанні поштовх здійснюється за рахунок сили тертя, яка виникає між сніжної лижень і колодкою лижі. Важливо відзначити, що лижі такого типу повинні бути довгими, з гострим носком.
3
Лижі для ковзанярського ходу - жорсткі. При коньковом катанні колодка пружинить і штовхає лижника вперед. Такі лижі мають тупий, що не загнутий носок, а довжина їх перевищує зріст людини на 19 см. Перевірити, наскільки коньковие лижі підходять вам, можна наступним чином: поставте їх вертикально, ковзаючими поверхнями один до одного, покладіть руки на колодки і сильно стисніть їх. Якщо між лижами є просвіт в 3-4 мм, то вони вам підходять. Якщо ж просвіт становить 1-2 мм, то такі лижі занадто м'які для ковзанярського типу катання.
4
Варто згадати і про матеріал, з якого виготовлені лижі. Ви можете придбати пластикові або дерев'яні. Плюси пластикових лиж полягають у їх легкості, завдяки якій на них можна чудово пересуватися по трасі і гірських серпантинах. Пластикові лижі вибирайте у випадку, якщо ви катаєтеся коньковим способом. Ще однією перевагою таких лиж є те, що їх не потрібно постійно змащувати, на них можна пересуватися навіть по талому снігу. Також варто звернути увагу на наявність на пластикових лижах рифленої поверхні. До такої особливості при першому катанні доведеться звикати.
5
Дерев'яні лижі за вартістю будуть значно дешевше пластикових. Але перш ніж стати на трасу, їх потрібно добре просмолити, щоб вони служили довго.
6
Велика увага при виборі лиж потрібно приділити черевиків. Лижні черевики для ковзанярського способу катання повинні бути високими, жорсткими, з фіксацією гомілки і стопи. Низенькі підходять тільки для класичних лиж. Розмір черевика повинен збігатися з розміром стопи, ніяких запасів на вовняні шкарпетки не потрібно. Сучасні лижні черевики дуже теплі, м'які і розраховані на використання з одним звичайним носком.
7
При виборі лижних палиць звертайте увагу на їх вагу. Чим легше, тим комфортніше буде катання. Найміцнішими, легкими і відносно недорогими є палки зі скловолокна. Висота їх повинна бути менше росту людини в середньому на 15-20 см.
8
Вибираючи лижі дитині, враховуйте його вагу і зріст. Черевики для малюка повинні збігатися з його розміром ступні і сидіти на нозі максимально комфортно.
Корисна порада
Ні в якому разі не купуйте дешеві лижі в звичайних магазинах, вони повинні бути обов'язково зі спеціалізованого спортивного відділу.