Як відрізнити отруйні гриби. вовнянки Як відрізнити від поганок.

Гриби - це особливий організм, виділений в окремий вид. Гриби є дуже корисним продуктом. Вони містять дуже багато амінокислот, білків, антиоксидантів, а також велику кількість вітамінів. До того ж, всі їхні корисні властивості мають здатність зберігатися навіть при тривалій термічній обробці і висушуванні. Але, крім маси корисних якостей, гриби можуть нести і чималу небезпеку, бути отруйними. Багато неїстівні гриби дуже схожі на їстівні, але і у них є відмінності.
Інструкція
1
Бліда поганка багато в чому нагадує печерицю. Відрізнити її можна по ніжці, яка, як правило, довга з округлим розширенням внизу. Також на ніжці, ближче до капелюшку, є достатньо помітна спідничка. У печериці теж можна знайти спідничку, але вона куди менше і тонше, ніж у поганки, більше нагадує тонку плівку. Капелюшок поганки може мати не тільки білий колір, але і блідо-зелений або навіть жовто-зелений, в центрі її колір, як правило, темніше, ніж по краях. Платівки під капелюшком поганки мають білий колір, тоді як у печериці вони рожеві або навіть бурі. Якщо поганку розламати, то вона буде мати білу м'якоть без смаку і запаху.
2
Також печериця трохи нагадує смердючий мухомор. Цей вид гриба має конічну чисто білу капелюшок, його ніжка рівна потовщується до основи, спідничка має білий колір. Але основною особливістю цього гриба є неприємний запах м'якоті, який тут же з'являється, якщо цей гриб розламати.
3
У молодому віці з шампіньйоном можна сплутати Іноцибе Патуйяра. Зростає цей гриб виключно в хвойних лісах. Капелюшок і ніжка у цього молодого гриба білого кольору, але на відміну від печериці капелюшок має конічну форму, а ніжка біля основи як би роздута. Дорослий же гриб від печериці відрізняється сильно, його капелюшок розпрямляється, сам же він набуває солом'яно-жовтий колір (іноді, якщо гриб вже старий, колір може бути червонуватим).
4
Шампиньон рижеющій зовні дуже схожий на звичайний печериця. Відрізнити його можна тільки поламавши, він має неприємний запах (нагадує карболку) і жовтуватий колір на зламі.
5
Зелену різновид поганки можна переплутати з сироїжкою. Відмінністю тут є ніжка. У сироїжки вона не розширюється до низу і не має обідка-спідниці.
6
Ложноопенок сірчано-жовтий, як зрозуміло з назви, його можна легко прийняти за опеньок. Головною його відмінністю є колір пластинок під капелюшком. Більш молодий гриб має сіро-жовті пластинки, які потім, у міру зростання гриба, стають зеленими.
7
Клітоцибе восковатая, на відміну від більшості отруйних грибів, має приємний смак і запах. Зустріти її можна в змішаних або хвойних лісах, в кінці літа або початку осені. Відрізнити від їстівного гриба можна по пластинках під капелюшком, вони переходять на ніжку.
8
Жовчний і сатанинський гриб дуже схожий на гриб боровик. Розрізнити їх можна по нижній стороні капелюшка, у боровика вона біла або трохи жовтувата, а у жовтого або сатанинського гриба разова або червона. Також гриб можна розламати, якщо його колір не змінюється, то це їстівний боровик, якщо ж м'якоть червоніє, а потім чорніє, то це отруйний гриб.
9
Більшість мухоморів (бурі, червоні, жовті, зелені), також є отруйними грибами. Але, на щастя, ці гриби відрізнити дуже легко. Як правило, їх капелюшок має досить яскравий колір, але найголовніше - у будь-якого мухомора на капелюшку присутні характерні білі пластівці. Ніжка у них, як і у багатьох інших неїстівних грибів, до низу розширюється і має спідничку ближче до капелюшку.
Зверніть увагу
Взагалі отруйних грибів існує величезна безліч, тут перераховані найпоширеніші, золотим правилом при зборі грибів є збирати тільки ті, які на 100% знаєш.
Корисна порада
Дуже багато отруйні гриби мають неприємний запах і гіркий або неприємний смак, для цього їх треба розламати і спробувати мовою.