Як виставити таймінги для пам'яті. Як виставити в биосе значення оперативної пам'яті.

У тій ситуації, коли потрібно збільшити продуктивність комп'ютера, не вдаючись до установки нового обладнання, рекомендують змінювати параметри роботи процесора і оперативної пам'яті . Зазвичай ці пристрої налаштовують в меню BIOS.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер і дочекайтеся завантаження операційної системи. Виконайте перевірку стану оперативної пам'яті . Для цього відкрийте меню «Пуск» і перейдіть в панель управління. Тепер відкрийте пункт «Система і безпека" і виберіть меню «Адміністрування».
2
Запустіть програму «Перевірка пам'яті Windows». Підтвердіть перезавантаження комп'ютера і дочекайтеся завершення тестування параметрів роботи ОЗУ. Тепер знову перезавантажте комп'ютер і утримуйте клавішу Del. Після входу в меню БІОС відкрийте пункт, що дозволяє змінити параметри роботи центрального процесора і оперативної пам'яті .
3
Спочатку збільште напругу, що подається на планки ОЗУ. Це дозволить запобігти аварійне відключення комп'ютера. Тепер знайдіть чотири показника таймингов пам'яті . Виділіть четвертий пункт і зменшіть його значення на 0.5. Тепер застосуєте нові параметри роботи ОЗУ, вибравши пункт Save & Exit.
4
Після запуску операційної системи повторіть процедуру перевірки стану оперативної пам'яті . Якщо тест не виявив помилок, повторіть процес входу в меню БІОС. Зменшіть значення показника третього пункту на одиницю. Повторюйте алгоритм зменшення таймінгів і перевірки стану ОЗУ доти, поки програма тестування не виявить помилки.
5
Періодично підвищуйте напругу, що подається на плати оперативної пам'яті . Якщо вам потрібно ще більше збільшити продуктивність ОЗУ, то виконайте настройку частоти шини. Зазвичай цей показник розташований над значеннями таймингов. Збільште частоту шини на 20-30 Гц. Якщо програма тестування стану ОЗУ не видасть помилок, то продовжуйте підвищувати показник частоти.
6
Ні в якому разі не зменшуйте різко показники затримок. Це може привести не тільки до збою в роботі комп'ютера, але і до псування плат пам'яті .