Як чистити cd.

CD-диски при частому використанні можуть забруднюватися і покриватися подряпинами. Звичайно, найпростіше рішення - спочатку акуратно поводитися з дисками, щоб вони служили якомога довше. Якщо ж диск вже дістався вам запиленим або забруднився випадково, то спробуйте почистити його.
Вам знадобиться
  • - м'яка тканина;
  • - балончик зі стисненим повітрям;
  • - або спирт і м'яка тканина.
Інструкція
1
Якщо на диску є значні забруднення, наприклад, засохлі крапельки, то можуть виникнути проблеми з читанням його в приводі або музичному програвачі. Якщо є бажання, придбайте спеціальний набір для чищення і полірування дисків і користуйтеся ним.
2
При відсутності спеціальних засобів для чищення, акуратно вимийте диск у звичайній воді і висушіть, або витріть. Протирають диски м'якою тканиною, наприклад, фланелевою, яка не здатна залишити слідів на їх поверхні. Протирайте диск від центру до країв, уникаючи кругових рухів.
3
Якщо без розчинника не обійтися, використовуйте денатурований спирт (ізопропіловий або етиловий) або розчин спирту з водою. Нанесіть спирт на м'яку тканину і протріть диск вищезазначеним способом: від центру до країв. Чи не застосовуйте розчинники на основі нафтопродуктів (рідина для зняття лаку з нігтів, ацетон, гас) та інші агресивні та непередбачувані засоби - так ви тільки остаточно зіпсуєте диск і зробите його непридатним до використання.
4
Якщо диск всього лише запорошився, використовуйте балончик зі стисненим повітрям. Його можна придбати в будь-якому магазині комп'ютерної техніки. В цьому випадку чистити CD ви будете за допомогою струменя повітря.
5
Якщо ваша проблема - подряпини на читаних поверхні диска, то це більш складна ситуація. Звичайно, ви можете спробувати відполірувати диск, протерши його шовковою тканиною. Деякі також вдаються до допомоги Автополіролі або звичайної зубної пасти. Але прибрати глибокі подряпини з диска без шкоди для нього в кожному разі неможливо. Тому якщо пошкодження серйозні і заважають зчитуванню інформації, краще відразу скопіюйте диск і запишіть дані на нову чисту болванку. Якщо диск не читається, використовуйте програми для роботи з нечитабельним CD-дисками, наприклад, CDRoller.
Корисна порада
Проблема може бути не в диску, а в дисководі. Для очищення дисковода спеціальні набори.