Як затемнити скло.

Тонування скла автомобілів захищає очі від сліпучого світла і шкідливого ультрафіолетового опромінення, сприяє збереженню оббивки салону від вигорання, а також робить скло більш безпечним у разі його пошкодження. Чи можна самостійно затемнити скло?
Вам знадобиться
  • - тонувальна плівка;
  • - гумовий шпатель;
  • - канцелярський ніж;
  • - цигарковий папір або калька;
  • - бавовняні ганчірки.
Інструкція
1
Затемнення стекол в авто досягається за допомогою приклеювання спеціальної поліестерної прозорої плівки до скла машини. Вона кріпиться на внутрішню сторону скла, що дозволяє зберегти її від різних зовнішніх пошкоджень і впливів дощу і снігу.
2
Перед покупкою плівки визначитеся спочатку з її кольором і ступенем затінення. Врахуйте, що існують спеціальні стандарти, і сильно затінені скла, можливо, доведеться звільняти від плівки, так як це є порушенням. Запам'ятайте, що светопропускаемость переднього скла повинна бути не нижче 75%. Найпоширеніші кольори для тонування - чорний і коричневий, але можливе використання і інших відтінків, тоді підбирайте колір плівки у відповідність кольором машини.
3
Для початку добре вимийте машину, особливо скла. На них не повинно залишитися ніяких жирних і брудних плям, слідів від потоків води. Все ретельно протріть насухо.
4
Простіше не витягати скла з дверцят автомобіля, а тільки прибрати на час операції ущільнювачі.
5
Потім прикладіть цигарковий папір до скла і акуратно обведіть його контури олівцем. Зробіть невеликий запас вниз. Виріжте акуратно це лекало ножицями.
6
Прикладіть лекало до розгорнутому рулону плівки, розмітьте і акуратно переведіть його на плівку. Потім не поспішаючи вирізайте заготовки. Одного рулону плівки досить на скла автомобіля.
7
Попередньо підготуйте спеціальну суміш: розмішайте в теплій воді миючий засіб або шампунь. Тепер ретельно змочіть внутрішню поверхню вимитого і висушеного скла цій суміш (при цьому можна використовувати пульверизатор або шматочок бавовняної тканини).
8
Акуратно приклейте плівку до скла темним шаром всередину. Ретельно розрівняйте, щоб уникнути найменших складочок. Роботу проводите дуже акуратно і чистими руками. Після вирівнювання змочіть приклеєну плівку зовні, ще раз все подправьте. Шпателем видавіть бульбашки з-під плівки. Протріть її сухою ганчіркою.
9
Після висихання акуратно поставте на місце ущільнювачі.
У фотографії дуже важливий баланс між фоном і об'єктом зйомки. При порушенні балансу страждає зорове сприйняття і псується загальне враження від фотографії. Занадто світлий фон створює дисгармонію і розсіює увагу глядача. Затемнити фон знімка можна за допомогою роботи потужного редактора графіки Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop
Інструкція
1
У редакторі Adobe Photoshop відкрийте фотографії файл. Для цього виберіть у меню пункти "File" і підпункт «Open». Для більш швидкого здійснення цієї операції натисніть на клавіатурі клавіші Ctrl + O одночасно.
2
Виділіть частини фону зображення, які необхідно затемнити. Виділення можна накласти з використанням низки інструментів: Elliptical Marquee Tool, Polygonal Lasso Tool, Rectangular Marquee Tool, Lasso Tool, Magnetic Lasso Tool. Всі ці інструменти доступні для вибору на основній панелі інструментів програми. При чому Rectangular виділяє прямокутні, а Elliptical - еліптичні області. Ними зручно користуватися для виділення великих ділянок фону. Інструменти групи Lasso Tool дозволяють виділити області складної форми. З цієї групи інструмент Magnetic виділяє області по межах поділу кольорів. Він дуже зручний для створення виділень навколо контрастних об'єктів.
3
Натискайте клавіші Alt або Shift для зміни існуючої виділеної області. Клавіша Shift дозволяє додати знову створювану область виділення до вже існуючої. Клавіша Alt дозволяє видалити створену область з вже виділеної.
4
Затемните виділені ділянки фону зображення. Для цього виберіть у меню пункти «Image», «Adjustments», «Levels». У діалозі під зображенням гістограми знаходяться три повзунка. Переміщайте середній повзунок вправо до моменту, поки фон не стане в достатній мірі темним.
5
Збережіть отриманий темний фон разом з усією фотографією в новий файл. Для цього виберіть у меню пункт "File" і підпункт «Save As ...», або натисніть клавишь Shift + Ctrl + S. У відкритому на екрані діалоговому вікні, виберіть потрібний вам формат, ім'я та шлях збереження нового файлу.
Зверніть увагу
Будьте уважні при збереженні результатів обробки фотографії. Якщо помилково будуть натиснуті Ctrl + S, вихідний файл перезапішет.
Корисна порада
Для виділення областей зображення за їх кольором, може виявитися корисним інструмент, доступний при виборі пунктів меню «Color Range ...» і «Select». Якщо об'єкт досить малий у порівнянні з фоном, то можна виділити спочатку його, а потім інвертувати виділення зручним поєднанням Ctrl + Shift + I.