Як відокремити воду від масла.

Відокремити воду від масла не так вже й складно. Головним підмогою в цьому процесі є те, що вода і масло є незмішуваних рідинами. Тобто різними за щільністю і структурою настільки, що здійснити їх фізичний перемішування, або, кажучи науковою мовою, дифузію, можна тільки при додаванні спеціальних речовин, званих емульгаторами. У всіх інших випадках вода і масло розташовуються в ємності як би «шарами», причому масло як більш легка субстанція зазвичай виявляється зверху. Способів розділити їх існує кілька.
Вам знадобиться
  • - морозильна камера,
  • - кілька ємностей,
  • - побутовий фільтр для води,
  • - активоване вугілля,
  • - гумова трубка.
Інструкція
1
Найпростіший і доступний в побуті метод - виморожування. Цим способом користувалися навіть в глибоку старовину. Полягає він в наступному: ємність охолоджується до мінусової температури, поки вода не замерзне. Зробити це в сучасних умовах найлегше, помістивши її в морозильну камеру. Температура замерзання масла, як правило, набагато нижче температури замерзання води. Через деякий час вода перетвориться на лід, а масло залишиться рідким. Його можна легко злити в окремий посуд, а поверхню льоду для видалення залишків масла акуратно протерти сухою ганчіркою.
2
Ще один нескладний спосіб - фільтрування. Для цього підійде будь побутовий фільтр. Правда, для початку знадобиться злити більшу частину масла, щоб не піддавати фільтруючу суміш занадто великому навантаженні. Після того, як масло злито, пропустіть воду через фільтр. Вийде вона вже без масляної плівки.
3
Більш складний спосіб - абсорбція. Він полягає в тому, що в ємність з водою і маслом поміщається спеціальна речовина (так званий абсорбуючий агент), який вбирає чужорідні домішки, залишаючи тільки воду . Найбільш доступне з таких речовин це звичайний активоване вугілля. Правда, знадобиться його досить багато: беріть з розрахунку три до одного щодо наявного обсягу масла. Все це помістіть в герметичну ємність і енергійно струшуйте протягом тривалого часу. Кінець процесу ви зможете оцінити візуально. Якщо знадобиться, кілька разів змініть посуд, так як частина масла неминуче залишатиметься на стінках. Можливо, буде потрібно кілька циклів завантаження агента. Але на виході ви отримаєте чисту воду без будь-яких домішок.
4
І нарешті, можна поступити зовсім просто. Візьміть довгу гумову трубку. Один її кінець потрібно опустити в ємність з водою і маслом (для зручності його можна зафіксувати скотчем), інший - в посуд, розташовану на півметра нижче цієї ємності. Увага: верхній кінець трубки повинен знаходитися на самому дні наповненої ємкості. Заздалегідь підготуйте ще дві ємності: під масло і під проміжну субстанцію. Далі все відбувається приблизно так само, як в процесі зливання палива з бензобака. Підсмоктуватиметься повітря з нижнього кінця трубки і опускаєте його в заздалегідь підготовлений посуд. Відразу ж почне зливатися вода. Процес потрібно ретельно контролювати, і коли вода з верхньої посуду витече майже вся, швидко перенести трубку в ємність для проміжної субстанції. Дочекавшись, коли з трубки поллється масло, підставте посуд, призначений для масла. Якщо зробити все швидко і правильно, обсяг проміжної субстанції буде дуже невеликий, а вода і масло, як і вимагалося, виявляться розлиті в дві різні ємності.