Як записувати пісні в домашніх умовах.

Якщо у вас немає знайомого олігарха, який шалено в вас закоханий і готовий покірно виконати будь-який ваш каприз - то краще не намагатися записати пісню через звукозаписну компанію. Бо все це виллється в досить пристойну суму. А якщо все-таки душа вимагає музики, то можна трохи напружитися і зробити всі будинки. А як саме все заснувати - про це ми зараз розповімо.
Інструкція
1
Насамперед слід обзавестися мікрофоном. Без цього чудесного винаходу запис голосу стане просто не можливою. На щастя, сучасний ринок апаратури пропонує значний вибір цих самих мікрофонів. Ціна може варіюватися від півтора сотень до декількох тисяч рублів. Тут вже кожен сам повинен зробити вибір, попередньо порадившись зі своїм гаманцем.
2
Крім ціни варто звернути увагу на аудіо-вихід у придбаного мікрофона. Якщо куплений звичайний, адаптований до комп'ютера, то тут проблем не виникне. Просто сполучаєте джек зовнішнього записуючого пристрою і мікрофонний порт на звукової карти комп'ютера. Він звичайно позначається рожевим кольором.
3
Якщо ж куплений не адаптований мікрофон, то тут справа буде трохи складніше. Однак не варто непритомніти. В цей немає нічого страшного. Доведеться просто-напросто придбати додатково перехідник з великого джека на маленький. І проробити абсолютно ту ж саму операцію з підключенням.
4
З мікрофоном розібралися. Хоча справедливості заради варто відзначити, що з його допомогою можна не тільки записувати голос, а й звук музичних інструментів. Але все ж повернемося до теми.
5
Коли все підключено, можна приступати до установки програм, мета яких - запис і редагування звуку. Це такі програми як Sony Sound Forge, Sony Vegas (а за допомогою цієї програми ще можна і надалі зробити кліп на пісню), FL Studio та інше. За допомогою них можна записати голос, відредагувати запис, додати деякі ефекти, підвищити або знизити голос, загалом, методом проб і помилок відкриється безмежний світ можливостей.
6
Коли апаратура буде налаштована, а програми встановлені, випробувані і готові до дії, то можна сміливо приступати до запису пісень в домашніх умовах. Причому витрати, в порівнянні зі студією, будуть мінімальні.
Зверніть увагу
Якщо чисто на запис з накладкою слів на музику то підійдуть такі проги як Adobe Audition іWave lab. можна навіть не париться і записати через стандартний Movie Marker. Все від якості залежить та й мікрофон потрібен не дешевий.
Корисна порада
Cообщество корисно починаючим музикантам, які хотіли записати пісню в домашніх умовах, але не знають як. У спільноті ви дізнаєтеся як: створювати штучні, якісні барабанні партії (якщо немає барабанної установки), Підключити та налаштувати мікрофон, записати гітару через віртуальну примочку, застосовувати ефекти на голос, і багато іншого ви можете дізнатися подивившись відео-уроки в співтоваристві.
Багатьох початківців музикантів, які не мають можливості записуватися в студії і хочуть спробувати свої сили в домашньої записи власних пісень, цікавить, з чого почати і яку апаратуру використовувати, щоб в домашніх умовах отримати прийнятне якість звучання. В першу чергу, якість записаної будинки пісні залежатиме від того, на якій мікрофон ви записуєтеся, чи маєте ви мікшерний пульт і передпідсилювач і чи можете ви зробити мастеринг готової записи.
Інструкція
1
Зрозуміло, основа будь голосової записи - ваше вокальну майстерність. Підбирайте для запису хороший студійний мікрофон, в капсулі якого амплітуда коливань не виходила за робочий діапазон звуку, щоб зменшити частотні спотворення. Якщо ви співаєте тихо - співайте ближче до мікрофона. Якщо ви співаєте голосно - навпаки, віддаляйтеся. Така чутливість мікрофона додасть звуку особливу яскравість і красу.
2
Ціна гарного студійного мікрофона починається від декількох тисяч до несколькіхдесятков тисяч рублів. За 300-400 доларів можна купити пристойний конденсаторний мікрофон, якого вам буде цілком достатньо для гарної домашньої записи вокалу.
3
До конденсаторного мікрофону, на відміну від динамічного, потрібно обов'язково купувати окремо вітрозахисний фільтр, щоб не зіпсувати чутливу мембрану. Також ви можете купити менш дорогий динамічний мікрофон, але і забарвлення звуку в записі з такого мікрофона буде блідіше. Частотний діапазон вашого мікрофона повинен приблизно укладатися в рамки 60 Гц - 18 000 Гц.
4
Поводження з чутливим мікрофоном змушує приділяти увагу дрібницям, які на перший погляд були непомітними у вокалі - зокрема, різким звукам, які з'являтимуться в записи, при проголошенні вокалістом шиплячих приголосних (П, Т, Ф, та інших) з різким викидом повітря. Ці проміжні звуки можуть бути занадто потужними і різкими для чутливої мембрани мікрофона, тому для якісного запису і справної експлуатації мікрофона вам необхідний вітрозахисний фільтр.
5
Проте, ветрозащита не звільнить вас від фонових шумів, які неминучі, якщо ви записуєтеся не в умовах ізольованої студії, а в умовах звичайної квартири. Щоб знизити рівень шумів при записі, підготуйте кімнату до запису - завесьте стіни, вікна та двері різними тканинами та іншими м'якими матеріалами, які поглинають звук, і винесіть з кімнати всі речі, які можуть відображати звук і спотворювати його. Для запису вокалу приміщення має бути максимально глухим, щоб згодом при мастерингу можна було накласти на запис будь-які ефекти.
6
Також для якісного запису вам необхідний передпідсилювач, що підсилює мікрофонний сигнал. Краще всього використовувати хороший ламповий передпідсилювач, який дасть найбільш глибокий, природний і чистий звук на комп'ютер. Бюджетним варіантом даного пристрою буде аматорський моно-мікшер з лінійними і посиленими входами.