Як вибрати стінові панелі.

Стінові панелі являють собою одну з різновидів оздоблювальних матеріалів, що володіє цілим рядом переваг. Вони зручні в експлуатації, легко монтуються і мають прийнятну ціну. Але, як і будь-які інші матеріали, вони мають свої особливості.
Інструкція
1
Перед тим як вибрати стінові панелі , необхідно визначитися з місцем їх майбутньої експлуатації. Панелі на основі ПВХ не бояться вологості, тому ідеально підходять для ванних кімнат, балконів і лоджій. За ними легко доглядати, достатньо лише витирати забруднення вологою ганчіркою. Так звані панелі МДФ за технічними характеристиками можна порівнювати з ДВП, тобто для приміщень з підвищеною вологістю їх краще не використовувати. Є думка, що панелі на основі МДФ більш безпечні для здоров'я, оскільки не містять у своєму складі шкідливих хімічних компонентів.
2
Крім різноманітності колірної гами, панелі для стін поділяються за зовнішнім виглядом верхнього шару покриття. Він може бути глянсовим або матовим. Перший створює ілюзію дзеркального відображення, тому ідеальний для створення стелі. Промені світла, що відбиваються від його глянсової поверхні, маскують шви між панелями і роблять їх майже що непомітними. Крім того, в такі стелі досить просто розмістити вбудовані світильники, що робить їх зручними для установки в туалеті або ванній кімнаті.
3
Після того як рішення про придбання конкретного виду панелей прийнято, залишається розібратися з виробником і якістю матеріалу. Сьогодні вибір стінових панелей досить великий, однак кількість браку, особливо у вітчизняних виробників, ще більше. Щоб не опинитися в неприємній ситуації, відразу звертайте увагу на ряд аспектів. Панель не повинна мати перепадів по всій своїй довжині, інакше можуть виникнути складнощі при стикуванні. На лицьовій стороні не може бути ніяких дефектів у вигляді сколів або тріщин.
Зверніть увагу
Перевага стінових панелей в тому, що вони легко створюють абсолютно рівну поверхню. Тому особливо зручно використовувати їх там, де стіни вимагають вирівнювання. Також панелі виступають в якості додаткового звукоізолюючого і теплоізолюючого шару.