Як калібрувати кермо.

Грамотна настройка керма - як правило, найголовніша умова для отримання від гри тих відчуттів, які задумували донести до вас розробники. Вони завжди намагаються якнайкраще наблизити їх до реальних в силу своїх можливостей, включаючи ті обмеження, які допускаються на гоночних симуляторах сучасних ігрових контролерів. Щоб грати в ігри з кермом необхідно знати як калібрувати кермо в гоночних симуляторах і що для цього необхідно.
Вам знадобиться
  • - кермо з педалями;
  • - драйвер для ігрового пристрою;
  • - утиліта для моделі вашого керма;
  • - диск з гоночним симулятором.
Інструкція
1
Підключіть ігровий пристрій до комп'ютера, в даному випадку кермо з педалями. Встановіть драйвер для коректної роботи пристрою.
2
Скачайте програмне забезпечення з офіційного сайту фірми саме для вашої моделі керма. Встановіть утиліту на комп'ютер. Запустіть програму і створіть профіль з настройками. Налаштування автоматично будуть включатися при запуску тієї чи іншої гоночної гри.
3
Вставте диск з гоночним симулятором в дисковод і встановіть гру. Змініть профіль в утиліті саме для цієї гри. Відкрийте меню "Пуск", потім "Програми", знайдіть вашу гру і файл з настройками. Поставте прапорець біля Use Special Force Feedback Device Settings; функцію Overall Effects Strength встановіть 100%; функцію Spring Effect Stregth - 0%; функцію Damper Effect Strength - 0%; не ставите прапорець біля Enable Centering Spring і Report Combined Pedal; поставте прапорець навпроти Use Special Steering Wheel Settings і Use Special Game Settings.
4
Запустіть гоночний симулятор. Відкрийте меню "Опції", виберіть функцію Wheel/Joystick, встановіть Wheel Turn на 720 градусів. Встановіть лінійну залежність на одиницю; установку Force Strength - почніть з 20 і потім регулюйте в грі; у функції Throttle/Brake Axes - ставите Separate; в параметрі Clutch поставте Axis; для параметра Handbrake встановіть значення Button.
5
Перейдіть на вкладку Axes/FF, натисніть на кнопку Recalibrate Axes і таким чином калібру кермо і педалі. Призначте педалі газу, гальма і зчеплення на їх осі. Налаштуйте кнопки перемикання передач.
Зверніть увагу
Всі ці ігрові пристрої не надто якісні, так що розраховуйте свої зусилля, щоб не зламати їх - все-таки це не справжній автомобіль.
Корисна порада
Після настройки всіх вищеперелічених параметрів встановіть чутливість для осі педалі гальма приблизно в районі 5-20%. Це дозволить вам відчувати гоночний автомобіль на гальмуванні як справжнє авто.