Як зробити дерев'яний щит.

Виготовлення костюмів і тематичного реквізиту є невід'ємною частиною життя людей, що зв'язали своє життя з рольовими іграми. Дуже часто в таких іграх потрібно красивий щит як обов'язковий елемент амуніції.
Інструкція
1
Візьміть аркуш фанери і намалюйте на ньому силует майбутнього щит а - надайте йому бажану форму. Якщо ви робите круглий щит , то вбийте в фанеру цвях і прив'яжіть до нього мотузку з олівцем на кінці, з їх допомогою ви зможете накреслити рівне коло. Випиляєте заготівлю лобзиком або пилки. Не забудьте виконати в середині щит а отвір, в який вільно проходитиме ваш кулак.
2
Для щит а виготовте рукоять і дві що тримають планки. Прикріпіть їх до виворітного стороні щит а. Використовуйте для цього цвяхи з діаметром капелюшка не менше 6 мм і з діаметром стрижня не менше 3,5 мм. Якщо цвях буде стирчати з звороті, відкусите кінчик кусачками.
3
Оклейте щит шкірою, мішковиною або лляною тканиною. Якщо ви обклеювати щит шкірою, то використовуйте риб'ячий клей, якщо тканиною, то клей ПВА. При обклеюванні тканиною краще зробити кілька шарів. Просочіть тканину клеєм, оклейте щит . Просвердлите отвори для умбоном.
4
Виготовте умбоном. Його зазвичай вибивають із сталевої заготовки тощиной не менше 1,5 мм.
5
За допомогою шкіри, смужок металу і цвяшків обейте край щит а. Вибирайте дрібні гвоздики, які не будуть проходити крізь фанеру. За допомогою двох болтів закріпіть на щит е умбоном і рукоять. Рукоять обмотайте смужками шкіри, щоб вона не натирала руку при використанні щит а. Якщо ви обклеювали щит шкірою, то просвердлите по всьому периметру отвору за допомогою тонкого свердла і прошийте шкіру лляної або капроновою ниткою.
6
Прово щит е шкіряну обкладку. На місця стиків поставте металеві обкладки, прикріпивши їх за допомогою цвяшків або заклепок.
7
За допомогою фарб і морилки нанесіть на щит потрібні малюнки. Прикрасьте щит металевими декоративними елементами. При необхідності приробити шкіряний ремінь для зручності при перенесенні. Натріть поверхню воскової свічкою і нагрійте над вогнем. Щит готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Wx-zuCdHsJ4
Корисна порада
Для виготовлення рукояті найчастіше використовують деревину в'яза, дуба або вишні.
На початку 90-х років відкрився "залізна завіса", все частіше можна було почути про фантастах і їхніх творах. І в нашу країну прийшли руху толкієністів. Люди хотіли відчувати себе ліричними героями творів, які величезним скопом стали проникати на полиці книжкових магазинів. Серед шанувальників цього жанру з'являлися люди бажають брати участь в битвах і уявляти, що вони ельфи, воїни і т.д. У зв'язку з цим з'явилися різні "секти", які проголошували бої на мечах та інші битви. З підручних матеріалів виготовлялися мечі, щити і обмундирування.
Вам знадобиться
  • - деревний матеріал
  • - цвяхи
  • - кусачки
  • - лобзик
  • - молоток
  • - мотузковий шнур
  • - олівець
  • - тканина для обшивки
Інструкція
1
Для початку виготовляється основа щита, як правило, щити виготовляють круглої форми. Візьміть шматок фанери, вбийте невеликий цвях. На цвях намотайте мотузку, до кінця мотузки прикріпіть олівець. Накресліть коло, використовуючи мотузку з олівцем як циркуль. В центрі вашого щита накресліть коло, в яку зможе поміститися ваш кулак. Виріжте лобзиком по контуру основу щита і отвір для кулака.
2
Після виготовлення основи щита приступите до виготовлення утримувача щита. Також вам знадобиться зробити 2 скріплюючі планки, для надійності й міцності вашого щита. Для скріплення всіх виготовлених додаткових деталей на щиті використовуйте цвяхи з капелюшками або клепки. Діаметр цвяхів повинен скласти 3-4 мм, а діаметр капелюшків 5-6 мм. Якщо цвяхи повністю проходять через весь щит, то випирають частини цвяхів приберіть кусачками.
3
Підберіть тканину для обшивки вашого майбутнього щита. Необхідно нанести клей на щит і тканина. Тканина необхідно добре натягнути і закріпити на звороті щита. Скористайтеся смужкою оцинкованого заліза для оббивки країв щита - це збереже його цілісність на довгі годи.Для надання вигляду старого дерева необхідно щит обробити морилкою. Якщо ні морилки, то натріть поверхню воском і потримайте над запаленою плітой.Завершеніем виготовлення щита служить нанесення орнаментів на поверхню щита.