Як збільшити індуктивність котушки.

Индуктивность котушки залежить від цілого ряду її конструктивних особливостей. До них відносяться число витків, діаметр, вид сердечника, його розташування та ін. Для того щоб індуктивність змінилася, достатньо відповідних чином змінити хоча б один з цих параметрів.
Інструкція
1
домотать до котушки додаткові витки. Це збільшить індуктивність котушки при незмінних параметрах її інших конструктивних елементів, а у варіометра (котушки з рухомим сердечником) - змістить обидва межі зміни індуктивності (верхній і нижній) в бік збільшення. При намотуванні додаткових витків може виявитися, що вони не поміщаються на каркасі. Не піддавайтеся спокусі використовувати більш тонкий дріт, ніж той, що використаний в котушці спочатку, щоб не викликати нагрівання обмотки протікає по ній струмом.
2
До котушки, яка не має сердечника, додайте такої. Але пам'ятайте, що він повинен бути виконаний з такого матеріалу, в якому робочій частоті котушки не виникає втрат на вихрові струми. Для електромагніту, що працює на постійному струмі, підійде суцільний сталевий сердечник, для 50-герцового трансформатора - сердечник, набраний з оксидованих листів сталі, в більш високочастотних котушках доведеться використовувати сердечники з феритів різних марок.
3
Пам'ятайте, що навіть при одному і тому ж кількості витків і інших рівних параметрах котушка більшого діаметру матиме і більшу індуктивність. Зрозуміло, однак, що дроти для її виготовлення буде потрібно більше.
4
Феррит випускається з різною магнітною проникністю. Замініть один феритовий сердечник в котушці на інший, у якого значення цього параметра вище, і її індуктивність збільшиться. Але при цьому зменшиться гранична частота, на якій така котушка зможе працювати без виникнення помітних втрат в осерді.
5
Існують котушки, забезпечені спеціальними механізмами для переміщення сердечника. Для того щоб збільшити індуктивність в цьому випадку, вставте сердечник всередину каркаса.
6
Замкнуте магнітопровід за інших рівних умов забезпечує більшу індуктивність, ніж розімкнутий. Але намагайтеся не застосовувати таке рішення в трансформаторах і дроселях, що працюють при наявності постійної складової. Вона здатна подмагничивающего і насичувати замкнутий сердечник, тим самим, навпаки, викликаючи зниження індуктивності котушки.