Як знизити обороти вентилятора. Як зменшити швидкість вентилятора на авто.

Існує кілька методик позбавлення від неприємного шуму системного блоку. Враховуючи той факт, що основною його причиною є вентилятори, необхідно правильно налаштувати параметри їх роботи.
Вам знадобиться
  • - AMD Over Drive;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Спочатку визначте вентилятор, який видає неприємний шум. Для цього відкрийте системний блок і вивчіть стан кольорів. Подивіться, до якого пристрою прикріплений гучний вентилятор.
2
Якщо у вашому комп'ютері використовується процесор фірми Intel, то скачайте і встановіть програму SpeedFan. Запустіть цю утиліту. Спочатку змініть мову меню програми. Натисніть кнопку Configure для відкриття додаткового меню. Тепер перейдіть до пункту Options. Знайдіть поле Language і встановіть в ньому параметр Russian.
3
Тепер подивіться свідчення температурних датчиків. Знайдіть те обладнання, до якого прикріплений вентилятор, швидкість якого необхідно зменшити. Якщо температура цього пристрою знаходиться в допустимих межах, то кілька разів натисніть кнопку «Вниз» навпроти показника швидкості потрібного кулера. Тепер натисніть кнопку «Згорнути». Ні в якому разі не знижуйте обороти вентилятора, якщо температура обладнання перевищує допустимі норми.
4
Якщо ж в комп'ютері є процесор фірми AMD, то розумніше використовувати програму AMD Over Drive. Скачайте її з сайту www.ati.com. Встановіть та запустіть цей додаток. Дочекайтеся завершення аналізу підключеного обладнання.
5
Використовуйте меню CPU Status і GPU Status для оцінки температурних режимів центрального процесора і відеокарти. Якщо температури коливаються в межах норми, то відкрийте меню Fan Control. В даному меню всі вентилятори пронумеровані, але відсутній опис обладнання, до якого вони прикріплені. Пересуньте повзунок першого вентилятора та натисніть кнопку Apply. Візуально оціните зміна швидкості обертання лопатей одного з вентиляторів.
6
Проведіть аналогічну процедуру для збільшення або зменшення обертів інших кольорів. Кожен раз натискайте кнопку Apply, щоб застосувати зміни налаштувань.
Зверніть увагу
Як знизити обороти вентилятора або "Тихий Кулер". Вихід з даної ситуації простий - зменшити обороти кулера. Отже, ми з вами з'ясували, що зменшивши кількість обертів кулера, знизимо шум, який він виробляє. Звичайно продуктивність трохи впаде, але, припустимо, що в деяких "вузлах" комп'ютера це не дасть істотного погіршення охолодження.