Як привчити кішку дряпати шпалери.

Господарям кішок слід знати, що їхня улюблениця дряпає меблі і шпалери зовсім не тому, що хоче напаскудити або зіпсувати вам настрій. Точити кігті для кішки - найприродніший заняття. Таким чином вона видаляє відмерлі оболонки кігтів. До того ж, між пальцями лап кішки розташовуються залози, що виділяють пахучу речовину і, заточуючи кігті, кішка мітить свою територію. Відучити кішку дерти шпалери - витівка не проста і вимагає від господарів тварини розуміння, терпіння і наполегливості.
Вам знадобиться
  • - когтеточка;
  • - «котяча м'ята»;
  • - пульверизатор з водою.
Інструкція
1
Виберіть і придбайте спеціальні когтеточки. Вони бувають декількох видів: стоячі когтеточки-стовпчики; вішаються на стіну когтеточки; когтеточки-килимки. Часто когтеточка входить до складу «котячого комплексу», що включає в себе ще будиночок і кілька спеціальних платформ. Рекомендується придбати, як мінімум, 2-3 когтеточки.
2
Додайте когтеточки на стінах, в тих місцях квартири, які облюбувала ваша кішка. Пам'ятайте, що простіше обладнати для кішки вже полюбилося їй місце, ніж намагатися привчити її точити кігті в тому місці, яке подобається особисто вам. Не забудьте також розташувати когтеточку поблизу того місця, де спить кішка - дуже часто тварини починають точити кігті відразу після сну. Міцно закріпіть когтеточку. Якщо вона впаде і злякає тварину, то кішка, швидше за все, вже ніколи не стане користуватися «цієї страшної штукою». До того ж, кішки фізіологічно не здатні точити кігті про хиткі предмети.
3
Покажіть кішці, що від неї вимагається. Візьміть вихованку на руки і віднесіть до нового придбання. При цьому не варто тягнути її за шкірку або підвищувати на неї голос - це може привести до стійкої негативної асоціації з даним предметом. Поставте передні лапи кішки на поверхню когтеточки. Легко натисніть на подушечки лап, щоб випустити кігті. Робити це необхідно дуже акуратно, щоб не заподіяти тварині біль. Зачепите кішку кігтями за поверхню когтеточки. Такі тренування рекомендується проводити регулярно.
4
Допоможіть кішці звикнути до когтеточке. Для цього можна обприскати когтеточку «котячої м'ятою», яка продається в будь-якому зоомагазині.
5
Використовуйте метод «батога і пряника». Не скупіться на ласку і похвалу, якщо помітили, що кішка точить кігті в «правильному» місці. Якщо ви застали вихованку на місці злочину - продемонструйте їй своє негативне ставлення до подій - голосно скажіть «Не можна!». Також в якості покарання можна використовувати пульверизатор з водою. Кішки дуже не люблять, коли вода потрапляє їм на морду.
6
Періодично підстригайте нігті вашій кішці. Цю процедуру необхідно проводити дуже акуратно, щоб не пошкодити живі тканини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xu_35Tnu2rM
Корисна порада
Слід пам'ятати, що чим раніше ви почнете привчати кішку до когтеточке, тим більше у вас шансів домогтися успіху в цьому непростому заході. Ідеальний вік для прищеплення вашій кішці «правил хорошого тону» -2 -2,5 місяця.
Деякі власники кішок вважають, що найефективніший спосіб відучити свого вихованця дряпати меблі - це просто обрізати йому кігті. Це не зовсім правильно, адже процедура обрізання кігтів досить неприємна і навіть болюча для тварин. Відучити кішку дряпати меблі можна і іншими, більш гуманними, способами.
Вам знадобиться
  • - когтеточка;
  • - котяча м'ята;
  • - спрей із запахом цитрусових;
  • - мішечок зі спеціями;
  • - бляшана або скляна банка;
  • - кілька монет;
Інструкція
1
Щоб відучити кішку дряпати меблі, забезпечте їй зручне місце для точки кігтів, наприклад, придбайте в зоомагазині спеціальний стовпчик, призначений для цих цілей. Перш ніж зробити це, поспостерігайте, які поверхні подобається дряпати вашої улюблениці найбільше: жорсткі, м'які, з кутами або без них. Такі спостереження допоможуть вам вибрати найбільш привабливу для вашого вихованця когтеточку.
2
Встановіть когтеточку подалі від меблів, щоб кішка, захопившись її царапанием, бува не переключилася на улюблене і більш звичне крісло або диванчик.
3
Наступна ваше завдання - будь-якими способами привернути кішку до когтеточке. Спробуйте показати вихованцеві, для чого потрібен новий незнайомий йому предмет, а саме зробіть вигляд, що самі точите кігті об стовпчик. Можете обприскати когтеточку котячої м'ятою, запах якої не залишить байдужою жодну кішку. Ні в якому разі не змушуйте свого вихованця дряпати незнайомий їй предмет насильно. Тварина може злякатися і більше не підійти до когтеточке зовсім.
4
Обов'язково заохочуйте правильне поводження кішки. Хваліть, пестіть і пригощайте улюбленими ласощами кожен раз, коли вона користується когтеточку. Таким чином, тварина дуже скоро помітить взаємозв'язок між ласкою господаря, смачним частуванням і її гарною поведінкою.
5
Щоб відучити кішку дряпати меблі, обробіть простір навколо її улюблених диванів, крісел і стільців спреєм з запахом цитрусових або підвісьте поряд з меблями мішечок, наповнений сильно пахнуть спеціями. Приготуйтеся до того, що запах у кімнаті стане не дуже-то і приємним, зате кішку від меблів він відлякає надовго.
6
Відучити кішку дряпати меблі можна за допомогою ще одного цікавого, а головне, ефективного методу. Візьміть бляшану або скляну банку невеликого розміру. Киньте в неї кілька монет і закрийте кришкою. Кожен раз, коли ви побачите, що ваша улюблениця дряпає меблі, з силою струшуйте банку з монетами. Кішки ненавидять гучні звуки, тому тут же тікають з приміщення, в якому вони лунають.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що змусити кішок не точити кігті взагалі, просто неможливо. Роблять вони це зовсім не через шкідливості або образи до вас, а в силу своєї природної потреби.