Як впоратися з булімією.

Булімія - психічне захворювання, що характеризується відхиленнями в харчовій поведінці. Людина, хвора булімією (зазвичай до цього схильні дівчата) страждає нападами обжерливості, після яких намагається очистити свій шлунок, викликаючи блювоту. Коливання ваги у таких людей можуть становити 10 кг. Якщо захворювання не почати лікувати вчасно, воно може привести до плачевних наслідків.
Інструкція
1
Для початку лікування упевніться, що у вас саме булімія. Діагноз повинен бути офіційно поставлено лікарем. Крім постійного переїдання і спроб очистити свій шлунок від з'їденої їжі, булімія характеризується чисто психологічними симптомами: хворого мучить почуття провини за велику кількість з'їденого, занижена самооцінка, потреба в суспільному схваленні, часті депресії. Крім того, на булімію можуть вказувати постійне першіння в горлі, біль в м'язах, що випадають зуби. Якщо ви виявили у себе ці симптоми, негайно зверніться до лікаря. Якщо діагноз підтвердиться, дотримуйте інструкції, приписані лікарем, і робіть все, щоб прискорити одужання.
2
Почніть проходити курс психотерапії. Зазвичай люди лякаються слова «психотерапевт». Насправді, ця людина дійсно зможе вам допомогти - він стане вашим співрозмовником і провідником в ваш власний внутрішній світ, допоможе зрозуміти причини хвороби, а значить, і допомогти якнайшвидше позбутися її на психологічному рівні.
3
Приймайте медикаментозні препарати, прописані лікарем. Зазвичай для лікування булімії призначають сильні антидепресанти (наприклад, флуоксетин), трициклічні антидепресанти, які зменшують приступи обжерливості і блювоти.
4
Дотримуйтесь строгий режим харчування. Його повинен призначати лікар-гастроентеролог, але є деякі основні правила, загальні для всіх: їжте в певні години невеликими порціями. Не пропускайте прийоми їжі, намагайтеся харчуватися 4-6 разів на день. Повністю виключіть з раціону харчування джерела глюкози і крохмалю. Їжте більше продуктів, що містять поліненасичені жирні кислоти. Приймайте харчові добавки з вмістом цинку.
Зверніть увагу
Не займайтеся самолікуванням. Булімія - серйозне захворювання, яке неправильне, непослідовне лікування може тільки збільшити.