Як підготувати грунт для акваріума. забруднюється вода в акваріумі від морської гальки.

Акваріумістика - вельми популярне захоплення. Суть її полягає в тому, щоб в замкнутому штучному водоймищі змоделювати екостістему. Використовуючи свої знання і можливості, акваріуміст творить дивовижний світ. Незважаючи на різноманітність акваріумів, організовуються вони за одним принципом: спочатку кладеться грунт , потім висаджуються водорості і після запускаються риби. Тому, насамперед після того, як ви придбали акваріум, займіться підготовкою грунт а.
Інструкція
1
Основна функція грунт а - він є субстратом для зміцнення рослин. Деякі акваріумісти, щоб полегшити чистку акваріума, зовсім не користуються піском або галькою, але, якщо ви хочете, що акваріум виконував і декоративну функцію, грунт краще все-таки використовувати. У ньому живуть організми, переробні мертву органіку в корисні речовини і очищують акваріум. Крім цього, в грунт е зберігаються запаси вуглекислоти, які впливають на буферність води.
2
При виборі грунт а зверніть увагу на те, що він не повинен виділяти у воду розчинні речовини, не повинен бути з гострими краями, щоб не поранити риб і повинен бути проникний для води. Звичайно як грунт а використовують річковий пісок або гальку. Щоб переконатися, що грунт вам підходить, на нього достатньо хлюпнути столовим оцтом. Якщо після цього на поверхні не з'явилися пухирці або піна, значить, цей грунт можна використовувати.
3
Якщо ви вирішили не купувати грунт в магазині, а підготувати його самостійно, вирушайте до найближчого струмка або річки за великим річковим піском. Обов'язково очистіть грунт від домішок - паличок, частинок водоростей, папірців.
4
Візьміть сито і просійте пісок крізь нього. Все те, що проходить в сито, безжально викидайте, все одно у використанні в акваріумі воно непридатне і буде лише забруднювати воду. Повторіть процедуру кілька разів, після чого приступайте до промиванні грунт а.
5
Ретельно промийте грунт під теплою проточною водою, постійно помішуючи його. Необхідно, щоб грунт повністю очистився від дрібних частинок. Чим краще ви промиєте пісок, тим швидше вода в акваріумі стане прозорою, і ви зможете заселити туди риб.
6
При бажанні, грунт можна знезаразити. Для цього промийте його слабким розчином марганцівки, після чого не забудьте знову обполоснути пісок в проточній воді.
7
Тепер грунт можна використовувати в акваріумі. Покладіть його рівним шаром 4-7 сантиметрів і починайте творити своє підводне царство.
Акваріум - прозора ємність для постійного утримання риб. Вода в акваріумі відіграє величезну роль для живуть в ній організмів і рослин. Намагайтеся стежити за чистотою води і дотримуватися рекомендацій.
Вам знадобиться
  • Акваріум, вода і додається інструкція.
Інструкція
1
Перед посадкою в новий акваріум рослин і риб слід підготувати не тільки воду , але й сам акваріум. Каркасний акваріум ретельно промивають теплою водою кімнатної температури з питною содою або господарським милом. Потім його наповнюють водою кімнатної температури в залежності від замазки на строк від двох-трьох до десяти діб. Через дві-три доби процедуру слід повторити. Воду потрібно міняти два-три рази, поки не пропаде запах фарби.
2
Суцільноскляні акваріуми з органічного скла промивають теплою водою з додаванням солі або 5% -ним розчином оцтової або соляної кислоти. Після цього їх ще раз промивають теплою водой.Прі заповненні нового акваріума слід пам'ятати, що його спочатку заповнюють водою до половини, а через два-три дні доливають води так, щоб до верхнього краю залишалося 4-8см. Тим самим тиску на скла акваріума збільшується поступово, і вони не лопаются.Заполняя водою невеликий акваріум, під струмінь слід підставляти широку тарілку, руку, шматок фанери, лист картону, щоб не розмити грунт.
3
Великий акваріум краще наповнювати через шланг. При цьому вода повинна падати на глибоку тарілочку, поставлену на іншу тарілку, що стоїть догори дном на грунте.Іногда акваріумісти заповнюють акваріум водою відразу після посадки рослин, а не до неї. У цьому випадку при заповненні акваріума водою доведеться скористатися воронкою з відбивною тарелочкой.Для акваріума необхідно знайти покриття (зазвичай товсте скло). Воно захистить його від пилу, не дозволить рибам вистрибнути, перешкоджатиме занадто швидкому охолодженню і випаровуванню води. Якщо в приміщенні повітря дуже сухе, то акваріум можна використовувати для його зволоження. У цьому випадку акваріум можна не накривати, але потрібно знизити рівень води, щоб риби не могли з нього випригнуть.Для припливу повітря в акваріум і для захисту від іржі залізного каркасу покриття кладуть не так на стінки акваріума, а на невеликі підставки висотою 5-15мм. Це можуть бути шматки гумки, смужки з органічного скла, затискачі з неокісляющуюся металу. Але акваріум, в якому містяться риби, здатні добре стрибати або вилазити по стінках через щілину, повинен бути щільно накритий.
4
Як зробити акваріум красівим.Оформленіе внутрішньої частини акваріума має бути близьким до природних умов проживання риб, оскільки ми зазвичай і створюємо акваріум для того, щоб мати в квартирі куточок природи. Іноді можна бачити імітують затоплене місто брили мармуру або водолазів, з шоломів яких б'ють повітряні бульбашки, але все це можна дозволити тільки дитині в дитячій комнате.Акваріум не для дітей повинен виглядати якомога простіше зовні і яскраво, але природно всередині. Всі прилади і технічні пристосування бажано заховати. Взагалі, вибираючи прикраси для акваріума, потрібно прагнути, насамперед, відтворити природну картину, підкреслюючи тільки красу основних мешканців акваріума - риб і рослин.
5
Добре виглядає грунт, розташований сходинками, а розповзався у воді пісок можна закріпити каменями або захованими за ними смужками стекла.Лоткі з квітами, встановлені вздовж задньої стінки, створюють хороший фон. Їх можна розташувати сходинками: попереду висадити низькі рослини, а за ними високіе.Возможен й інший варіант багатоярусної засадження: низькі рослини висаджуються попереду, а великі ззаду і з боків. Для любителів асиметрії можна запропонувати посадити попереду, майже біля переднього скла, яке-небудь велике рослина, а посередині або збоку покласти камінь або корч, при цьому по всьому акваріуму нехай ростуть рослини різного розміру. При виборі пам'ятайте, що різні рослини вимагають різного освітлення. Рослини з однаковими вимогами можна групувати на різних рівнях і обладнати тераси (сходинки), які зазвичай роблять з дерева та каміння. У загальній композиції вашого акваріума повинен бути один або декілька залучають погляд яскравих плям. Решта декоративні засоби не повинні кидатися в очі, їх краще розташувати на задньому плане.Іногда загальна картина акваріума має тільки один привертає увагу елемент. Це повинен бути кущ пишного рослини, наприклад сагіттаріі японської або криптокорини. Його потрібно посадити трохи вбік від центру акваріума, щоб не створювати неприємною для очей симетрії, а також звільнити місце для годування. Тоді по краях будуть добре виглядати рослини з стрічкоподібними листям, валлиснерией звичайною або розгалуженим елодєю і перистолистник, які, розростаючись, створять обрамлення на задньому плані. Декількома кущиками, не захаращують середину акваріума і передній план, можна розташувати ізоетіс, спіралелістную валліснерію, Марсилию; грунт повинен скрізь мати спадистість з найглибшим місцем у вільній, незасаженной частини акваріума, де буде збиратися бруд. По поверхні води добре пустити риччию, Сальвінія і кілька кущиків водяній капустки або лягушечніка.
6
Якщо у вас поруч стоять два-три акваріума, при посадці рослин необхідно подумати не тільки про створення підводного пейзажу в кожному з них, але також і про загальне враження, виробленому живим куточком в цілому .Найбільші принади досягає підводний картина, зрозуміло, лише тоді, коли рослини почнуть розростатися: орієнтовані по відношенню до світла листя, відростки, що займають найбільш яскраво освітлені місця, надають акваріумному пейзажу велику природність.
7
Для відтворення річкового ландшафту використовують округлі камені, для імітації скель - плоскі камені неправильної форми, уламки без гострих країв. В акваріума х з риючими грунт рибами великі камені, що служать підставою для високих терас, поміщають безпосередньо на дно, їх іноді приклеюють епоксидною смолою або цементом.Камні, призначені для акваріума, що не повинні містити металів і солей кальцію. Краще всього використовувати камені базальтового походження, а також граніт і деякі види пісковика. Якщо за хімічним складом камінь викликає підозри, його можна обробити розчином соляної кислоти, як і гравій.Красіво виглядають в акваріумі коріння і гілки дерев. Для оформлення можна використовувати корчі, які довгий час пролежали в проточній воді або торф'яних болотах. Кращими породами вважаються вільха і верба. Не можна поміщати в акваріум підгниле дерево, що пролежало якийсь час під шаром мулу. Повністю непридатна жива деревина. Коріння або гілки, навіть якщо вони довгий час перебували в проточній воді, перед приміщенням в акваріум слід виварити в насиченому розчині кухонної солі. Така обробка знезаражує деревину і ущільнює її структуру - виварені корчі стають щільними, важкими і тонуть в воде.Для оформлення тропічного акваріума можна використовувати шкаралупу кокосових горіхів, стебла бамбука і очерету.
8
В акваріума х для сутінкових, нічних або територіальних видів риб слід зробити укриття для кожної такої риби. Для цього на грунт кладуть корчі (знову ж, вільхові або вербові); окремі або складені у вигляді печерок, гротів великі камені; замасковані піском, гравієм, камінням або корчами обрізки керамічних труб або горщиків.
9
На період нересту в акваріумі обов'язково потрібно створити укриття або субстрат для ікри. Це можуть бути лежать на боку квіткові горщики, шкаралупа кокосових горіхів, керамічні вироби, обрізки скляних, синтетичних трубок, волокон, черепиця і т. П. Однак ці предмети не повинні мати гострих кутів і виділяти шкідливих речовин в воду .У коші для мітки мальків самками живонароджених порід риб потрібно повісити шматок скла. Він повинен висіти похило на алюмінієвій або оцинкованої сталевої дроті так, щоб його бічні краї примикали до стінок акваріума, а нижній мав зазор в 3-4 мм, через який мальки мали б можливість падати вніз.Нельзя часто і тим більше повністю міняти воду в акваріумі. Для більшості видів тропічних риб воду досить просто оновлювати, причому робиться це не частіше ніж раз на сім-десять суток.Для цього гумовим шлангом з дна акваріума відсмоктують сміття і залишки корму, зливають не більше 1/3, а краще 1/5 всього обсягу води, доливаючи воду з такими ж характеристиками, як і вода в акваріумі. Свіжа вода повинна доливати невеликими порціями, постепенно.В холодноводние акваріуми при підливання воду підігрівати не слід. Для тепловодних акваріумів найкраще користуватися водою на 1-2 градуси тепліше, ніж вода акваріума .Частічная зміна води проводиться при порушенні кисневого режиму (якщо риби задихаються), при чистки дна і стекол. Але ви повинні намагатися звести до мінімуму навіть часткову зміну води. При підміні води або чищенні акваріума риб не потрібно вилавлівать.Полная зміна води є крайнім заходом і повинна проводитися у виняткових випадках: при захворюванні і загибелі риб, появі паразитичних мікроорганізмів і т. П. Після повної зміни води біологічне рівновага повинна встановлюватися заново. А при добре сталому стабільному режимі вода може не мінятися роками.
Зверніть увагу
Перед тим, як запускати в акваріум рибок (або взагалі купувати їх), дізнайтеся, як ці рибки уживаються один з одним. І не варто відразу запускати в акваріум багато рибок - вони занадто сильно порушать біологічну рівновагу акваріума, внаслідок чого можуть загинути.
Корисна порада
Перш ніж поміщати риб у водопровідну воду, треба дати їй відстоятися при кімнатній температурі не менше двох діб, щоб з неї випарувався хлор. Воду відстоюють в емальованому, скляному, глиняному, пластмасової посуді, призначеної для харчових продуктів.