Як підгодовувати кімнатні квіти.

Складно уявити затишну кімнату без кімнатних рослин і квітів, які стали незмінними супутниками життя людини. Щоб квіти правильно росли і розвивалися, їм необхідна не тільки вода, ґрунт і сонячне світло, але і підгодівля різними мінеральними речовинами. Без такого харчування кімнатні рослини швидко в'януть і хворіють, тому що не можуть нарощувати верхню частину.
Інструкція
1
Для росту рослин найнеобхіднішими речовинами є молібден, мідь, азот, цинк, бор і марганець. Магній відповідає за вироблення хлорофілу, сірка забезпечує їм правильний обмін речовин, калій і фосфор дають можливість цвісти. Спеціальні добрива для кімнатних квітів пропонує хімічна промисловість. Купуючи добрива, уваги на квітучі і листяні рослини, так як склад їх сильно розрізняється. Папороть не можна удобрювати тими ж речовинами, що і троянду.
2
Добрива бувають сухими і рідкими. Рідкі використовуйте для позакореневого та кореневого підживлення, а сухі (в кристалах або гранулах) розмішайте в певній кількості води, зазначеному на упаковці, поки вони не розчиняться. Перед підгодівлею розчинами добрив спочатку полийте рослину до його повного насичення.
3
Можна також придбати спеціальні живильні палички для рослин, які потрібно вставляти в горщик. Коли ви будете поливати квіти , палички розчиняться, а що містяться в них речовини потраплять в кореневу систему. Цей спосіб дає можливість рослині не перенасичуватися мінеральними речовинами. Є й інші види мінеральних добрив: таблетки, гранули, які теж поміщають в грунт.
4
Доброю підгодівлею для рослин є чайна заварка, тому не викидайте ту, яка залишилася після чаювання. Висушіть заварку на блюдце і посипте землю в горщику з кімнатною рослиною. Це корисно для квітів в будь-який час року. Але не додавайте вологу заварку, інакше може утворитися цвіль. Мінеральні добрива необхідно вносити лише під час вегетаційного періоду, тобто навесні і влітку. У фазі спокою рослини не потрібно удобрювати. Додавайте в грунт яєчну шкаралупу від НЕ варених яєць. Просто застроміть її в землю, а коли ви будете поливати рослину, корисні речовини проникнуть в грунт.
5
Якщо рослина хворе і слабке, не рекомендується його удобрювати - коріння не можуть засвоювати підгодівлю і навіть можуть постраждати від цього. Можна зробити дуже слабкий розчин добрива для таких рослин.
Корисна порада
Запам'ятайте правило: краще недогодувати рослина, ніж перегодувати, краще давати добрив менше, але частіше. Пересаджені в свіжий грунт рослини не удобрюйте як мінімум два місяці.