Як отримати хороший урожай цибулі.

Щоб отримати хороший урожай лука, удобрений землю для розміщення рослин треба підготувати з осені. Для посадки візьміть дрібні цибулини діаметром не більше 2,5 см. «Шейки» цибулин обрізати не рекомендується.
Вам знадобиться
  • - дрібні цибулини для посіву;
  • - селітра, сечовина, суперфосфат і перегній (для підгодівлі);
  • - бордосская рідина;
Інструкція
1
Найчастіше цибулю садять в кінці квітня - першій третині травня. Пізня посадка знижує урожай ність. За два тижні до розміщення цибулинок в городі протягом декількох годин прогрійте їх при температурі 40-45 градусів - ця процедура підвищує стійкість рослини до хвороб.
2
Відстань між рядами лука має бути не менше 20 см. Зазвичай на грядці садять рослини в три ряди; отже, найбільш зручна ширина грядки - близько 80 см. Грядки робіть відразу після перекопування, щоб земля прогрілася. Лук любить сонячні місця і легку, «дихаючу» землю (тому завжди рихлите грядки після поливу або дощу). Поливайте цибулю в міру необхідності і припиняйте полив, як тільки пір'я пожовкли.
3
Коли з'явиться зелень, проведіть першу підгодівлю аміачною селітрою або сечовиною (столова ложка на відро води). Також можна застосовувати перегній і суперфосфат. Повторіть підгодівлю, коли виросте 3-4 пера зеленої лука. Для профілактики захворювань через три тижні після посадки обробіть цибулю бордоською рідиною. Хімікатами обприскувати не можна, адже цибуля потім буде використовуватися в їжу. Гній теж краще не застосовувати, оскільки він допомагає рости стрільцям та гальмує розвиток цибулин.
4
Якщо стрілки лука схиляються, сохнуть і жовтіють, - це явна ознака того, що збір врожаю близький. Приступайте, коли таких пониклі рослин на грядці буде більше половини. Подібне спостерігається приблизно в кінці серпня.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що цибуля не варто довго вирощувати на одному і тому ж місці. Робіть повторні посіви на тих же грядках раз на чотири роки. Кращі попередники для цибулі - кабачки, капуста, огірки, помідори і рання картопля.
Корисна порада
Прибирайте цибулю в суху погоду. Після можна додатково підсушити урожай, розклавши цибулю на землі під сонцем або прибравши в приміщення з температурою +25 - +30 градусів. Добре дозрілий і підсохлий цибулю має темну лушпиння.