Як знизити температуру в акваріумі.

Влітку, в саму жарку погоду температура повітря в квартирі без кондиціонера досягає 30, а то і 35 градусів. Треба розуміти, що риби - холоднокровні істоти, тому висока температура води може виявитися згубною для них. У занадто теплій воді організм рибки працює на знос. І мало мешканці наших акваріумів можуть вижити в таких умовах. Існує кілька способів охолодження води.
Вам знадобиться
  • - кулер (вентилятор);
  • - пляшки з льодом;
  • - тасьма;
  • - акваріумний холодильник.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб остудити воду - це її підміна. Вам потрібно буде злити частину води з акваріума. Потім залити свіжу і прохолодну. Головне, щоб вода була відповідної якості. Будьте уважні, не перестарайтеся з охолодженням. Прослідкуйте за коливаннями температур, інакше можна перестаратися. Плюси цього методу - швидкість і невитіюватість. Але є й мінуси. Цей спосіб актуальний тільки для невеликих і середніх акваріумів.
2
Спробуйте ще один поширений спосіб охолодження води. Його використовують професійні акваріумісти. Ви можете вмонтувати в кришку акваріума один або кілька кольорів (вентиляторів) або купити готовий пристрій. Встановити їх зовсім не складно і виглядати буде цілком гідно. Можна використовувати їх тимчасово. Наприклад, дуже зручні вентилятори на прищіпки. При охолодженні процес випаровування посилюється. Саме це і призводить до зменшення температури. Тут немає ризику переохолодити воду в акваріумі , тому ви самі можете вибрати потужність пристрою і час його роботи. Плюси - повноцінний контроль, висока ефективність, а мінус один - можливі труднощі з установкою і монтажем.
3
Ще один спосіб - пляшки з льодом. Тут все гранично просто. Налийте в пляшку води і покладіть в морозильну камеру холодильника. Потім опустіть її в акваріум. Кількість і розміри пляшок підбирайте відповідно до обсягу акваріума. Плюс такого методу - легкість у виконанні. Мінус в тому, що це виглядає не дуже естетично.
4
І останній спосіб. Акваріум холодильник. Це відмінна річ, але вона не всім по кишені. Ще для новачків вона складна в установці і шумна. Плюс в тому, що результат буде 100% -ний, але є й мінуси - складність в монтажі, гучність і дорожнеча.
Корисна порада
Перед тим як опускати пляшку з льодом в акваріум, прив'яжіть до шийки мотузку або тасьму. Вона повинна бути достатня довга. Так вам буде набагато простіше діставати пляшки.