Як зрозуміти, Як працює машина. Як працюють машини.

Ви вирішили отримати права і бажаєте дізнатися принцип роботи автомобіля? Або хочете зайнятися ремонтом і покупкою деталей для лагодження машини? Зрозуміти, як працює автомобіль нескладно, головне, скласти уявлення про основні моменти.
Інструкція
1
Для початку уявіть загальну схему роботи авто. Це 4 основні системи: двигун, система передач, електромережу і кузов з гальмами. Все дуже просто: двигун виробляє енергію, система передач передає її на провідні колеса, електромережу забезпечує роботу звукових, світлових сигналів та інших систем, кузов грає роль коробки, де все це розміщується, гальма забезпечують зниження швидкості або зупинку руху машини.
2
Тепер зосередьтеся на деталях. Отже, за допомогою зчеплення з'єднуються і роз'єднуються двигун і ведучі колеса, коли водій перемикає шестеро в коробці передач, якщо хоче рушити з місця або зупинитися, не заглушаючи двигун.
3
Зверніть увагу на те, що коробка передач буває з ручним перемиканням або автоматичним. Вона розташовується відразу за зчепленням, і її основна функція - змінювати відносини швидкостей обертового вала двигуна і ведучих коліс. На першій передачі колеса обертаються повільно, зі збільшенням швидкості автомобіля включаються більш високі передачі.
4
Візьміть до відома, що робота сучасного автомобіля забезпечується кількома електричними системами. Все їх живить акумулятор, який, в свою чергу, заряджається від генератора постійного або змінного струму. Генератор, як і вентилятор системи охолодження, обертається за допомогою пасової передачі. Від генератора живляться стартер, освітлювальні прилади, сигнал, піч, радіо і склоочисники.
5
Зауважте, що практично всі сучасні автомобілі мають на передніх колесах дискові гальма, задні оснащені барабанними. Всіма чотирма гальмами можна керувати за допомогою гальмівної педалі за допомогою гідравлічної передачі. При цьому стоянкове, або ручний, гальмо має зв'язок тільки з задніми колесами.
Автомобіль - система, в складі якої злагоджено працює безліч вузлів. Одні з них призводять машину в рух, інші забезпечують безпеку, треті відповідають за зручність користування і комфорт.
Інструкція
1
Основою автомобіля є несуча конструкція - шасі. Вона приймає на себе всі навантаження з боку пасажирів, вантажів, кузова та інших вузлів. У деяких машин кузов сам приймає на себе навантаження, і тоді він називається несучим кузовом. В цьому випадку будь-яка його модифікація, яка б знизила міцність (наприклад, переробка на кабріолет) повинна супроводжуватися додаванням елементів, що приймають на себе навантаження в іншому місці. На шасі розташовані мости - передній і задній. Перший з них є поворотним. Зусилля від рульового колеса передаються на нього через рульовий механізм або гідропідсилювач.
2
Механічна енергія для руху автомобіля виробляється з хімічної енергії палива в двигуні внутрішнього згоряння. Він може працювати на бензині, газі або дизельному паливі. В сучасних автомобілях застосовуються чотиритактні двигуни, але в минулому випускалися машини «Трабант» і «Вартбург» з двотактними двигунами. Роботу форсунок і свічок сучасного двигуна координує мініатюрний комп'ютер - електронний блок управління. Раніше для цього застосовувалися порівняно прості механічні, електричні та електронні вузли. Механічна енергія, що виробляється двигуном, може бути використана безпосередньо для руху машини, або спочатку перетворена генератором в електричну, а потім електричним двигуном - знову в механічну. Другий принцип застосовують в гібридних автомобілях. Невеликий генератор є і в звичайному автомобілі. Від нього харчуються всі споживачі, а також заряджається акумулятор. Енергія, збережена в цьому акумуляторі, використовується в тому числі для запуску двигуна стартером. Від перезарядження акумулятор охороняє регулятор напруги, автоматично керуючий обмоткою збудження генератора. Також частина механічної енергії від двигуна може передаватися насосу для гідропідсилювача керма.
3
Гібридні автомобілі бувають двох видів. У першому з них двигун внутрішнього згорання може призводити машину в рух безпосередньо, а електродвигун - «допомагати» йому при сильних навантаженнях. У другому колеса завжди обертаються тільки від електродвигуна. В обох випадках тягова акумуляторна батарея заряджається від генератора, а коли це потрібно - розряджається на електродвигун. Це дозволяє зробити двигун внутрішнього згоряння малопотужним, позбавивши його від пікових навантажень (тягова батарея служить буфером). Двигун завжди працює в режимі, близькому до оптимального, а в гібридної машині другого виду його можна навіть глушити, коли заряду в тягової батареї достатньо, і запускати, коли її треба знову зарядити.
4
Через коробку передач - механічну або автоматичну - механічна енергія передається на передній або задній міст, а в повнопривідних автомобілях - на обидва мости. Механічна коробка передач забезпечена важелем ручного перемикання, а машина з нею має третю педаль - зчеплення. На неї необхідно натискати при перемиканні передач, інакше коробка вийде з ладу. Автоматична коробка бере значну частину роботи по зміні передавального відношення на себе. В машинах з нею дві педалі: газу (для регулювання обертів двигуна) і гальма.
5
Гальмівна система в легкових автомобілях гідравлічна. Правилами дорожнього руху заборонено вносити в неї самостійні зміни. В цілях безпеки вона зроблена двухконтурной. При відмові одного з контурів другий продовжує працювати, хоча і з збільшенням гальмівного шляху. У крупніших транспортних засобах, наприклад, автобусах, тролейбусах, гальмівні системи пневматичні. Пов'язано це з тим, що в них маються компресори, що призводять в рух інші механізми, включаючи двері. За безпеку водія і пасажирів, крім гальмівної системи, відповідають і інші вузли: травмобезопасная рульова колонка, подушки безпеки, ремені безпеки та їх натяжители. Є думка, що пристібається пасажир не довіряє водієві і його майстерності, ображає його. Це не так! Від аварії повністю не застрахований ніхто, а якщо вона все ж відбувається, ремінь значно знижує тяжкість травм, а то і зовсім запобігає їх.
6
Інші вузли автомобіля включають в себе світлові прилади, склоочисник, нагрівач заднього скла, обігрівач (а іноді і кондиціонер), каталітичний нейтралізатор, приладову панель із спідометром, тахометром і іншими вимірювальними приладами, сигналізацію, магнітолу, тощо. Білі світлові прилади можуть розташовуватися тільки спереду (за винятком підсвічування номерного знака, яка має білий колір і ззаду), червоні - тільки ззаду, а жовті - і спереду, і ззаду, і з боків. Призначення світлових приладів полягає у висвітленні дороги, позначенні габаритів авто, а також інформуванні пішоходів та інших водіїв про поворотах і зупинках. Замок запалювання дозволяє запустити двигун лише тому, у кого є ключ.