Як в'язати гачком напівстовпчик з накидом.

Без напівстопчиком з накидом неможливо уявити в'язання гачком . За допомогою цієї простої і красивою петлі можна виконати безліч виробів - від серветок та інших предметів інтер'єру з хитромудрими візерунками до ошатною та практичного одягу. Цей елемент рукоділля дозволяє створювати в'язані полотна, дуже добре тримають форму. Не випадково інше популярне назва напівстопчиком з накидом - «міцний стовпчик».
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитка.
Інструкція
1
Виконайте ланцюжок повітряних петель потрібної довжини. У вас повинно вийти стільки напівстовпчиків з накидом, скільки ви набрали ланок плюс ще пара петельок.
2
Відрахуйте третю петлю від гачка (деякі в'язальниці відраховують четверту) і в'яжіть в неї перший напівстовпчик з накидом. Для цього спочатку необхідно накинути нитку на стрижень робочого інструменту і притримати її пальцем, щоб накид не розв'язався.
3
Введіть стрижень гачка в петлю і знову накиньте нитку; протягнете її через дужку петлі.
4
Накиньте робочу нитку ще раз, і тепер тягніть її відразу через обидві петлі і накид, розташований на крючке.Перед вами - перший міцний стовпчик.
5
Зробіть накид; введіть гачок в наступну петлю повітряної ланцюга; протягніть через неї нитку і зробіть новий напівстовпчик з накидом вищеописаним способом. Так само продовжуйте працювати до кінця ряду.
6
Не затягуйте робочу нитку надто сильно, інакше вам буде важко вводити гачок в тугі петлі. Рекомендується виконувати останню петлю на гачку з великою дужкою; після пров'язування наступної петлі обережно підтягніть збільшену дужку до необхідного розміру. У цьому випадку в'язане полотно виходить більш легким і гнучким.
7
вивяжіте в кінці першого ряду міцних стовпчиків пару повітряних петель. Вони стануть «щаблем» на наступний ряд; одночасно ці підйомні петлі прирівнюються до першого міцному стовпчика ряду.
8
Роботу переверніть. Вив'язувати напівстовпчик без накиду з другої петлі попереднього ряду; працюйте за зразком.
Зверніть увагу
Завжди уважно читайте керівництво з в'язання, щоб досягти бажаного рельєфного малюнка! В'язати напівстовпчик з накидом можна по-різному, і від цього безпосередньо залежатиме візерунок готового виробу. Зверніть увагу на стінки петель. Міцні стовпчики пров'язуються з трьох нитяних дужок в один прийом. Зазвичай нитка (яка накидається на стрижень гачка перед виконанням петлі) проходить паралельно стінок. Є й інші способи: пров'язування напівстовпчиків з накидом тільки за задню стінку, або ж тільки за передню.
Корисна порада
Якщо ви виконуєте щільне в'язання, то в кінці ряду вам необхідні дві підйомні петлі; при більш слабкому в'язанні буває достатньо однієї.