Як подивитися, Який directx встановлений. Як дізнатися Який directx стоїть у мене.

Зараз найпоширеніші версії DirectX - це DirectX 9, 10, 11. Якщо дев'яту версію підтримують всі дискретні відеокарти, то DirectX 10, 11 - прерогатива більш нових моделей. Якщо ви придбали відеокарту з підтримкою останніх версій DirectX, щоб повністю реалізувати всі можливості відеоплати на вашій системі також повинна бути встановлена остання версія DirectX, яка підтримується вашою відеокартою.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма AIDA64.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися версію DirectX, який підходить для всіх операційних систем Windows, такий. Натисніть «Пуск», після чого знайдіть «Усі програми». Далі виберіть «Стандартні», потім у стандартних програмах запустіть командний рядок. Коли з'явиться вікно командного рядка, наберіть dxdiag і натисніть Enter. Зачекайте кілька секунд. З'явиться засіб діагностики DirectX, в якому ви, відповідно, і зможете дізнатися інформацію про версію DirectX, яка встановлена на вашому ПК.
2
Дуже зручною програмою для діагностики та моніторингу комп'ютера є AIDA64. Вона не тільки допоможе дізнатися версію DirectX, встановлену в системі, але також покаже, яку версію цього компонента підтримує встановлена на комп'ютері відеокарта. Можна знайти тривіальну версію цієї програми і користуватися деякий час безкоштовно або заплатити за неї.
3
Встановіть програму на комп'ютер. Після установки запустіть її. У лівому вікні програми знайдіть параметр «Операційна система». Клацніть лівою кнопкою мишки по стрілочки поряд. У розгорнулося меню знову виберіть «Операційна система». Далі в правому вікні знайдіть розділ «Версії компонентів». Там є рядок DirectX. Можна дізнатися не тільки версію, але й інші параметри.
4
Дізнатися версію DirectX, яку підтримує відеоадаптер, можна також за допомогою цієї програми. Відразу після запуску програми в правому вікні виберіть компонент «Дисплей». Далі виберіть «Графічний процесор». У виниклому вікні знайдіть розділ «Властивості графічного процесора». У цьому розділі знайдіть параметр «Підтримка апаратних засобів DirectX». У полі «Значення» цього параметра і написана версія DirectX, яка підтримується відеокартою. Знизу поточного вікна є посилання на сайт виробника відеокарти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MZcwLAavLQ8