Як прикрасити серветки. Як зробити серветки з канви.

В будь-якому будинку знайдуться старі серветки, які і викинути шкода, і зберігати ніде. Іноді й нові, подаровані друзями і родичами серветки здаються простуватими і не знаходять застосування в будинку. Пожвавити стару річ або прикрасити нову може вишивка в техніці хрестом або гладдю.
Вам знадобиться
  • Нитки муліне;
  • Вишивальна голка;
  • Схеми вишивок (краще в кольорі);
  • Копіювальна папір;
  • Серветки;
  • Пяльця;
  • Утюг.Вишівка хрестом вимагає особливої будови тканини, вона повинна бути схожа на канву (складатися з рівних квадратиків з чітко вираженими отворами по кутах). Але ця техніка простіше у виконанні. Насамперед виберіть, де буде розташовуватися майбутній візерунок: По всій серветці, по краях, в центрі або з одного краю.
Інструкція
1
Вишивка хрестом вимагає особливої будови тканини, вона повинна бути схожа на канву (складатися з рівних квадратиків з чітко вираженими отворами по кутах). Але ця техніка простіше у виконанні. Насамперед виберіть, де буде розташовуватися майбутній візерунок: по всій серветці, по краях, в центрі або з одного краю.
2
Намочіть тканину і пропрасуйте праскою. Виберіть схему і вправьте тканина серветки в пяльца. Почніть вишивку, використовуючи зазначені в схемі кольору: спочатку серію стібків з лівого нижнього кута квадратика в правий верхній, потім серія з правого нижнього в лівий верхній. Не робіть вузликів для закріплення нитки. Ховайте кінчики під нитки вишивки на вивороті.
3
Гладь не так вимоглива до тканини, для цієї техніки можна використовувати і гладке, без яскраво вираженої текстури, полотно. Спочатку виберіть майбутнє розташування вишивки і перенесіть малюнок зі схеми на тканину.
4
У цій техніці існує більша кількість стібків: назад голкою, вперед голкою, стебловий та інші. Використовуйте всі по мірі необхідності. Для досягнення плавного переходу кольору робіть шви різної довжини.
Зверніть увагу
Крупную роботу обов'язково виперіть відразу після закінчення, необхідно прати вироби і в міру користування. Замочіть вишивку в теплій воді на 2 години, потім простягає дитячим милом. Мильте на місці рубців і там, де немає вишівкі.Виполасківайте виріб в теплій воді, вичавте, струсіть, розправте і покладіть в холодну воду з оцтом (розчин чайна ложка на склянку води) .Гладьте вироби у вологому вигляді на м'якій підстилці з вивороту. Крохмалити вироби не потрібно.