Як діагностувати апендицит.

Досить поширеною хірургічною патологією є запалення відростка сліпої кишки, зване апендицитом . Захворювання зустрічається в будь-якому віці і лікується тільки оперативним шляхом. При своєчасній діагностиці та апендектомії ймовірність розвитку ускладнень зведена до мінімуму.
Інструкція
1
З точки зору діагностики апендицит досить підступний. Він здатний маскуватися під різні захворювання шлунково-кишкового тракту, що ставить в тупик часом навіть найдосвідченіших лікарів. Захворювання найчастіше зустрічається у віці 15-35 років, проте не застраховані від апендициту і немовлята, і літні люди.
2
Першим і основним ознакою запалення апендикса є біль в животі. Зверніть увагу на її локалізацію. Спочатку неприємні відчуття виникають в епігастрії, через кілька годин біль посилюється і переміщається в праву сторону (бік, подвздошная область). Перед тим як намагатися провести самостійну діагностику, викличте швидку допомогу. При підозрі на апендицит краще перестрахуватися і не чекати, поки біль стане нестерпним.
3
Однією з ознак гострого апендициту є біль при ходьбі. Спробуйте зробити кілька кроків. Якщо біль настільки сильна, що ви не можете ступити на праву ногу, найімовірніше ваші підозри на запалення апендикса не безпідставні.
4
Ляжте на лівий бік. Якщо ви відчуваєте посилення болю, швидше за все, це дійсно апендицит.
5
Виміряйте температуру. Її підвищення може вказувати на запалення апендикса. Як правило, стовпчик термометра не піднімається вище 38 градусів, а в деяких випадках температура і зовсім може залишатися нормальною.
6
По приїзду в лікарню здайте загальний аналіз крові. Характерною ознакою апендициту є підвищення рівня лейкоцитів в крові.
7
Пройдіть рентгенологічне або ультразвукове дослідження черевної порожнини. Це допоможе розвіяти всі сумніви щодо діагнозу.
8
Навіть якщо діагноз остаточно не підтверджений, залишіться в лікарні на кілька годин для спостереження. Іноді хвороба протікає нестандартно, і в разі погіршення стану своєчасна операція може врятувати вам життя.