Як виміряти інтелект.

Людині властиво самопізнання. І нерідко люди задаються питанням про рівень власного інтелекту . Як виміряти інтелект, як визначити рівень своїх розумових здібностей?
Вам знадобиться
  • Тести визначення інтелекту Г.Айзенка, Д. Векслера, Б.Кеттела або інших авторів за вашим вибором, аркуш паперу і ручка (або комп'ютер і відповідна комп'ютерна програма).
Інструкція
1
Зверніться до кваліфікованого психолога. Він проведе з вами необхідне тестування для виявлення ваших інтелектуальних здібностей і видасть вам коефіцієнт вашої інтелектуальності.
2
Якщо ви хочете провести дослідження самостійно, вам будуть потрібні матеріали тестів таких відомих психологів, як Г.Айзенк, Д. Векслера, Дж.Равен, Б.Кеттел. Можете скористатися тестом будь-якого з даних авторів, але найбільш поширеним є тест Айзенка.Тести представляють собою систему запитань і завдань, спрямованих на перевірку вашого кругозору, логічного мислення та аналітичних здібностей. На виконання завдань дається певна кількість часу. Тести за своїм змістом і критеріям оцінок діляться на дорослі і дитячі.
3
Якщо більш детально аналізувати питання тестів виміру інтелекту , то можна виділити кілька груп питань, перевіряючих: 1. Правильність мовного сприйняття, здатність до зберігання і відтворення інформації; 2. Здатність до осмислених узагальнень з конкретних фраз, вміння робити логічні висновки на основі представлених матеріалів; 3. Здатність маніпулювати числами в умі з великою швидкістю, здатність до швидкого сприйняття інформації, прийняття швидких рішень; 4. Уміння міркувати, здатність швидко оцінювати ситуацію; 5. Уміння порівнювати, робити логічні висновки та т.д.
4
По-суті, в сучасній психології, немає єдиного, універсального тесту для виміру рівня інтелекту . Розгляньте більш докладно тест Г.Айзенка.Тест розрахований на людей від 18 до 50 років, у яких є освіта не нижче середнього. Тест Г.Айзенка складається з восьми різних варіантів, що тестують розумові здібності за допомогою графічного, цифрового і словесного матеріалу.
5
Мінімальним коефіцієнтом IQ по Айзенку є 70 балів. Середній рівень інтелекту оцінюється в межах - 100-120 балів. Високим інтелектом по Айзенку володіють ті, хто набрав більше 120 баллов.Максімальное кількість можливих балів - 180. Значення IQ менше 70 визначається як розумова відсталість.
6
Запитання тесту по мірі його проходження ускладнюються. Форми представлених завдань досить різноманітні і включають в себе анаграми, числові ребуси, логічні математичні завдання і т.д.
Корисна порада
Для отримання об'єктивних показників тестування на виявлення рівня інтелекту необхідно проходити при хорошому самопочутті та нормальному настрої.