Як побороти панічну атаку.

Панічні атаки регулярно відчувають на собі 2% людей, а це - досить велика кількість. Багатьом знайомі ці симптоми: частішає серцебиття, з'являється запаморочення, тиск зашкалює, здається, що земля йде з-під ніг, і можна впасти і померти. Через кілька хвилин напади проходять самі по собі. Ліки від панічної атаки поки що не придумали, але з нею можна боротися, щоб пом'якшити її наслідки.
Інструкція
1
Слідкуйте за режимом. Обов'язково висипайтеся, причому прислухайтеся до свого організму. Якщо середньостатистичній людині для сну необхідно 6 - 8 годин, то це зовсім не означає, що саме стільки часу потрібно спати і вам. Дотримуйтеся режиму харчування, не зловживайте жирної і смаженої їжею, включайте в свій раціон більше фруктів і овочів. Скоротіть кількість уживаного кави, киньте курити.
2
Навчіться помічати перші ознаки панічної атаки - коли серцебиття тільки починає частішати. Постарайтеся покинути те місце, яке викликало у вас паніку - вийдете з тісній кімнаті, виберіться з натовпу на міському святі. Якщо у вас немає можливості це зробити, вдамося до дихальної гімнастики. Зробіть короткий вдих, потім затримайте дихання, після чого повільно видихніть. Продовжуйте так дихати доти, поки напад паніки не відступить.
3
Приступ панічної атаки у вас вже не перший раз, ви готові до нього, він триватиме кілька хвилин, ви точно знаєте, що в результаті нічого поганого не трапиться, ви з цим впораєтеся. Повторюйте це під час нападу, і ці хвилини не видадуться вам такими страшними.
4
Якщо під час панічної атаки поруч з вами знаходиться близька людина, почніть розповідати йому про ваші відчуттях. Як у вас б'ється серце, немов ви біжите крос, як земля йде з-під ніг. Якщо в цей момент ви знаходитесь в самоті, описуйте свої відчуття самого себе.
5
Приступ панічної атаки набагато простіше попередити, ніж побороти. Намагайтеся уникати стресів, не намагатися придушувати негативні емоції, ставитися до життя легше. При необхідності відвідайте психотерапевта. Він допоможе вам знайти причину, по якій у вас виникають напади панічної атаки, і підкаже, за допомогою яких методів вам найлегше буде з нею впоратися.