Як захистити свій імунітет.

Стомлюваність, постійна втома і частий головний біль - явні ознаки зниження імунітету . Якщо вчасно не звернути увагу на стан свого здоров'я, то в осінньо-зимовий період організм виявиться беззахисний перед сезонними вірусами та інфекціями. А адже імунітет можна і потрібно зміцнювати. Як це робити? Є кілька порад.
Інструкція
1
Додайте в свій раціон якомога більше продуктів, що містять вітаміни А, В5, C, D, F. Бета-каротин, що перетворюється в людському організмі у вітамін А, міститься в фруктах і овочах жовтого і червоного забарвлення. Їм багаті морква, червоний перець, диня, гарбуз, помідори. Завдяки вітаміну С підвищується швидкість вироблення антитіл, тому налягайте на чорну смородину, ківі, цитрусові, шипшину і обліпиху. Горіхи, пророщені зерна пшениці, насіння багаті вітамінами групи В і Е, які допомагають захистити клітини від ушкоджень.
2
Харчуйтеся збалансовано. Щоб забезпечити організм достатньою кількістю білків, варто їсти м'ясо або рибу щодня, а бобові - пару раз на тиждень. Морська риба, як і всі дари моря, багата ще й поліненасиченими жирними кислотами, які зміцнюють імунітет. Періодично варто додавати в меню кальмари і морську капусту. Не варто нехтувати і кисломолочними продуктами. Біокефіри і біойогурти, в яких містяться живі бактерії, дозволяють збільшити вироблення інтерферону, а також підтримати баланс мікрофлори кишечника. Крім того, обов'язково вживайте в їжу продукти, що містять калій: горіхи, гречану і вівсяну каші, картопля, спечений у мундирі.
3
Зберігайте оптимізм. Постійні стреси призводять до вироблення гормону кортизолу, який поступово починає пригнічувати і послаблювати імунітет. Прийшовши додому з роботи або навчання, першим ділом дайте собі відпочити. Зручно розташувавшись на ліжку, розслабте всі м'язи і спробуйте думати про що-небудь приємне. Музика для релаксації допоможе досягти кращого ефекту: вже через 15-20 хвилин відпочинку ви відчуєте себе набагато краще, а негативні емоції підуть. Якщо ж неприємні думки не дають вам спокою, спробуйте розібратися в ситуації, використовуючи метод «трьох питань», який допомагає поглянути на події з іншого боку. Подумайте, що хорошого або корисного ви можете отримати із ситуації? Який отримати досвід і які зробити висновки? Проаналізувавши ситуацію, ви зможете відповісти і на третє питання: чому вас мучать негативні переживання і як позбутися від них?
4
Займайтеся спортом. Відсутність фізичної активності уповільнює роботу всіх систем організму. Імунна - не виняток. Якщо є можливість, то варто записатися в тренажерний зал, в студію танцю або заняття фітнесом. Однак відмінного ефекту можна добитися і в домашніх умовах. Нахили, присідання, махи ногами і вправи на розтяжку - все буде працювати на вас і ваш імунітет, навіть проста ранкова зарядка підбадьорить організм. Увімкніть улюблений диск і потанцюйте перед дзеркалом, це не тільки дозволить розім'яти втомлені після сну м'язи, але і зарядить гарним настроєм на весь день.