Як зробити планер.

Виготовлення моделей планерів і літальних апаратів - захоплююче хобі, на яке люди часом витрачають великі гроші. Якщо вам подобаються моделі планерів, зовсім необов'язково купувати готовий планер в магазині - навчитеся робити його самостійно. Це принесе вам масу задоволення, а також наповнить гордістю за зроблену власними руками модель.
Інструкція
1
Побудуйте креслення деталей майбутнього планера. Для фюзеляжу вам буде потрібно рейка 70 см завдовжки з перетином 7 на 5 мм на одному кінці (хвостова частина) і 10 на 6 мм на іншому (носова частина). Також заготуйте невеликий брусок дерева (наприклад, сосни) 6 см шириною і 1 см завтовшки. Ця дощечка потрібна в якості вантажу.
2
Обробіть краю дерев'яної дощечки напилком і зашліфуйте наждачним папером. Передній край фюзеляжу потрібно буде закріпити на верхньому уступі вантажу.
3
Виготовте крила планера довжиною в 68 см і з перетином 4 на 4 мм. Щоб краї для кращої аеродинаміки були закругленими, використовуйте алюмінієвий дріт товщиною 2 мм, яку потрібно зігнути за формою крила. Також ви можете використовувати тонкі дерев'яні рейки, які потрібно помістити в окріп, після чого зігнути і зафіксувати до висихання на спеціальній круглій поверхні.
4
За допомогою верстата зігніть ребра жорсткості крила (нервюри). Прикріпіть їх до крайок клеєм так, щоб вони стояли рівно і однаково по відношенню один до одного.
5
Зігніть крило, змочивши його в гарячій воді і помістивши над джерелом тепла - наприклад, над греющей свічкою.
6
Кут вигину як для першої, так і для другої кромки крила, повинен становити 8 градусів. Перевіряйте в процесі роботи відповідність кута вигину кресленням.
7
Для кріплення крила до основи використовуйте сталевий дріт, вигнуту у формі літери V і соснову планку. Зміцніть V-подібні підкоси до крил за допомогою клею та ниток. Щоб утворився правильний кут конструкції, переднє кріплення повинно бути вище заднього.
8
Виготовте стабілізатор - візьміть три рейки довжиною 40 см, змочіть їх в гарячій воді і зігніть.
9
Після того, як планер буде готовий, обтягніть деталі цигарковим папером і зберіть його - закріпіть стабілізатор на задній частині фюзеляжу. Щоб запустити планер, зробіть гачки зі сталевого дроту, закріпивши їх на фюзеляжі нитками.