Як зробити перчаточних ляльок своїми руками.

Домашній театр - цікаве розвага для всієї родини. За допомогою перчаточних ляльок , якими просто управляти дорослим і дітям, можна зробити постановки відомих казок або придумати свої сценарії.
Інструкція
1
Визначтеся, як ви будете керувати лялькою. Зазвичай голову Рукавичкової ляльки надягають на вказівний палець, ручкою управляє великий палець. А в другу руку вдягають або середній палець, або мізинець. Незадіяні пальці підгинають.
2
Зробіть викрійку ляльки. Покладіть руку на папір. Зігніть пальці, які не будуть брати участь в управлінні ляльки. Обведіть руку по контуру. Слідкуйте, щоб пальці, керуючі руками ляльки, були спрямовані трохи вгору. Якщо викроїти рукава розчепіреними в сторони, під час театральної вистави вони будуть збиратися. Додайте до викрійці по чотири сантиметри з кожного боку від зап'ястя і по сантиметру у пальців. Поділ ляльки повинен закінчуватися посередині ліктьового суглоба. Виріжте паперові заготовки.
3
Покладіть викрійку на м'яку тканину, яка буде тілом ляльки, обведіть. Вибирайте тканину тілесних відтінків для ляльок , що зображують людей. Якщо ви шиєте іграшку-тварина, використовуйте тканину відповідної забарвлення або штучне хутро. Виріжте дві дзеркально відбиті деталі. Зшийте їх по краю, залиште отвір для вказівного пальця. Обробіть нижній край виробу.
4
Виготовте голову іграшки. Зшийте її з чотирьох лепесткообразних деталей. Залиште отвір внизу голови. Щільно набийте голову ватою. Намалюйте очі і рот ляльки. Можна на місці очей пришити гудзики або намистинки, а рот вишити. Пришийте до голови ляльки волосся з вовняних ниток. Для виготовлення волосся ляльки-дівчинки відріжте нитки однакової довжини і пришити кожну по проділу. Заплетіть дві косички. Пришийте голову до тіла іграшки так, щоб отвір для вказівного пальця збігалося з отвором в голові. Слідкуйте, щоб обличчя ляльки дивилося в потрібному напрямку.
5
Зшийте костюм ляльки - сукню чи каптан. Прикрасьте намистинками, стрічками і гудзиками. Надіньте на тіло іграшки, прихопіть нитками, щоб вбрання не зісковзував під час вистави.