Як навчити цуценя давати лапу.

Команда «Дай лапу » є однією з перших команд, які повинен освоїти будь щеня, незалежно від породи. Це команда застосовується не тільки для того, щоб продемонструвати оточуючим «чудеса дресирування». Навчивши цуценя даної команді ви істотно полегшите собі життя, коли вам буде необхідно оглянути собаку, постригти кігті або витерти лапи після прогулянки.
Інструкція
1
Починати навчання цуценя команді «Дай лапу » рекомендується в 4-5 місяців. Хоча, деякі здатні щенята можуть освоїти цю команду і в більш ранньому віці.
2
Слід врахувати, що у будь собаки, будь то величезна кавказька вівчарка, або крихітний декоративний йорк, може бути тільки один господар. Всі інші для собаки - члени її зграї. Саме господареві, в першу чергу, повинна підкорятися собака, саме на його голос реагувати. Тому займатися з цуценям повинен одна людина.
3
Якщо ваша щеня вже знає команду «Сидіти», посадіть його на підлогу перед собою за допомогою цієї команди. Якщо дана команда ще не освоєна - злегка натисніть на спину тварині, недалеко від хвоста, змусивши собаку прийняти сидяче положення. Будьте акуратні, щоб не заподіяти цуценяті біль. Усаджувати цуценя слід таким чином, щоб він міг легко дотягнутися до вас, не встаючи.
4
Виконайте перший упражненіеВозьміте в праву руку і покажіть цуценяті шматочок улюблених ласощів. Затисніть ласощі в долоні. Дочекайтеся того моменту, коли щеня зрозуміє, що витягти бажаний шматочок за допомогою носа не вдасться і спробує дістати його за допомогою лапи. У цей момент слід подати команду «Дай лапу », взяти лапу цуценя в свою руку і утримати її в такому положенні протягом кілька секунд. Слідкуйте за тим, щоб лапа цуценя не опинилася вивернутою або задертою занадто високо - це може налякати малюка. Відпустіть лапу цуценя, похваліть його і нагородите бажаним ласощами. Виконувати дану вправу необхідно 3-4 рази поспіль по кілька разів на день.
5
Виконайте наступне упражненіеСядьте на підлогу і посадіть собаку перед собою. Скомандуйте «Дай лапу », підніміть однією рукою лапу цуценя і акуратно направте її до вашої іншій руці. Слід врахувати, що піднімати лапу цуценя треба до рівня його плечей т.к. більш високе положення лапи може заподіяти цуценяті дискомфорт. Утримуйте лапу цуценя в своїй долоні протягом декількох секунд. Похваліть малюка і дайте йому ласощі. Повторювати вправу рекомендується 3-4 рази поспіль, кілька разів на день.
6
Правильно вибирайте час занять зі щенкомНікогда не розпочинайте заняття, якщо щеня голодний, хоче спати або просто устал.Не займайтеся з цуценям, якщо ви чимось засмучені або роздратовані. Ніколи не карайте цуценя, якщо він не може освоїти вправу. Давайте малюкові ласощі після кожної вправи. Якщо ви бачите, що цуценя втомився або погано себе почуває - припиніть тренування. Не забувайте робити перерви між заняттями. Проявляйте терпіння, доброзичливість і завзятість - і результат не змусить себе чекати.