Як відливати форми з гіпсу.

З гіпсу можна створювати скульптури, зображення і будь-які форми. Технологія виготовлення форм з гіпсу не вимагає великих витрат і досить нетрудомістка. Якщо навчитися створювати гіпсові форми, то можна виготовляти будь-які вироби різноманітних форм на відміну від масового випуску. Гіпсові форми діляться на різновиди: чисті, напівчистий і чорнові.
Інструкція
1
Гіпс набувається в будь-якому будівельному магазині, іноді гіпс можна замінити білою фінішної шпаклівкою, але вона повільніше застигає. Для отримання однієї гіпсової виливки виготовляють чорнову гіпсову форму з м'якою моделі, використовується вона всього один раз, так як її після висихання розбивають. Робити таку форму потрібно в тих випадках, коли немає необхідності виготовляти вироби масово, або ж виріб дуже складне. Чисті форми використовуються багаторазово для відливання виробів з цементу або гіпсу . Напівчистий форми знімаються з м'яких моделей.
2
Форми з гіпсу можуть бути простими, середніми і складними. Виготовлення форми з об'ємного виробу або скульптури нічим не відрізняється від звичайного формувань. Гіпсові форми є гігроскопічними, їх слід ретельно просочувати розділової системою на основі воску або парафіну.
3
Щоб відлити форму з гіпсу , розмішайте його з водою до консистенції рідкої сметани, залийте, почекайте 10-15 хвилин, гіпс поступово затвердіє. Застиглу заготовку вийміть, надлишки зніміть і поставте в тепле місце на добу для остаточної просушки. Коли заготовка висохне, зніміть повторно надлишки, зашкурьте дрібнозернистим наждачним папером всю поверхню. Після цього візьміть морилку для дерева, розмішайте її з водою і опустіть в неї готовий виріб на 10 хвилин, потім заготовку вийміть і дайте їй трохи просохнути.
4
вологою ганчірочкою протріть всі опуклі частини, в результаті вийде, що всі виступаючі частини набудуть більш світлий відтінок. Якщо ємності не достатнього розміру, щоб можна було опустити туди виріб, то заготовки покривають морилкою за допомогою кисті.
5
Виготовляючи порожнисте виріб, розчин гіпсу робіть більш рідким, форму з залитим гіпсом не випускав з рук протягом 15 хвилин. Форму потрібно струшувати весь час для того, щоб гіпс лягав на стінки рівномірно і застигав. При виготовленні декоративної плитки для оформлення приміщення, гіпсу необхідно надати більше твердості за допомогою додавання з складу трохи гашеного вапна. Після того, як відлита форма висохне, її просочують розчином сірчанокислої солі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ihd4BWB7VU8
Зверніть увагу
Сповільнити схоплювання гіпсового розчину можна за допомогою введення в розчин кісткового клею або пластифікатора
Корисна порада
Якщо гіпсу надати більше твердості, то готовий виріб буде виглядати як виготовлене з пластмаси.