Як відкрити вихідний код сторінки в Opera. Як переглянути код Елем в опері.

Нерідко при навчанні веб-дизайну доводиться переглядати вихідні коди чужих веб-сторінок. Ніякого додаткового програмного забезпечення для цього не потрібно. Досить будь-якого браузера, наприклад, Opera.
Інструкція
1
Запустіть браузер Opera.
2
Зайдіть на сайт, HTML-код якого ви хочете переглянути. При необхідності, відкрийте на ньому ту чи іншу сторінки.
3
Якщо використовується сучасна версія браузера Opera, натисніть на червону кнопку з білою літерою O, розташовану в лівому верхньому кутку. З'явиться меню. У старих версіях браузера, а також у разі, якщо в сучасній версії обраний класичний вигляд, меню і так вже є у верхній частині екрана.
4
Незавісісмо від того, яким саме чином ви викликали меню, виберіть у ньому пункт під назвою «Вид».
5
У підменю виберіть пункт «Вихідний код».
6
HTML-код сторінки відкриється в окремій вкладці. Зверніть увагу на те, що різні його фрагменти виділені квітами для полегшення читання. При бажанні, перемикайтеся між сторінкою та вихідним кодом стільки разів, скільки необхідно, щоб зрозуміти, які з його фрагментів відповідають за якісь відображаються елементи.
7
Пам'ятайте, що: - відправити модифікований вихідний код на сервер неможливо; - відображається тільки HTML-код сторінки, а побачити вміст скриптів «движка» сайту (зокрема, на мові PHP) також неможливо; - чинне законодавство не допускає використання фрагментів коду чужих сторінок, які є оригінальними та створеними в результаті творчої діяльності (наприклад, Java-скриптів), на інших сайтах без дозволу авторів цих фрагментів.
8
При бажанні, знайдіть аналогічні за призначенням пункти меню у всіх інших браузерах, наявних на вашому комп'ютері. Порівняйте вихідний код однієї і тієї ж сторінки при відкриванні її іншими браузерами. Можливо, він буде трохи відрізнятися. Пов'язано це з тим, що деякі сервери, отримавши інформацію про використовуваному браузері, злегка змінюють код автоматично генерується сторінки. Раніше це нерідко навмисно робилося для того, щоб погіршити сумісність сайту з різними браузерами, а сьогодні - в основному, щоб, навпаки, її поліпшити.
Перегляд сторінок в браузері організований таким чином: програма відправляє запит на сервер, вказаний на засланні, а у відповідь отримує набір «запчастин» та інструкцію по збірці. Запчастини - це зображення, флеш-елементи, звукові та ін. Файли, а інструкції по правильному їх розміщення в сторінці, розцвічування її фону, використання певних гарнітур і розмірів шрифтів і т.д. містяться у вихідному коді сторінки. Користувач браузера може побачити і сам цей код, а не тільки зібрану за його інструкціям сторінку.
Інструкція
1
Сучасні браузери мають вбудовані функції перегляду вихідного коду сторінки. Наприклад, в Opera щоб активувати цю опцію клікніть вільний від картинок, посилань і інших елементів простір відкритої сторінки сайту і у випадаючому контекстному меню виберіть пункт «Вихідний код». Браузер відкриє исходник в окремій вкладці, розфарбувавши в три кольори рядки, які стосуються HTML-тегами, скриптам і звичайному тексту.
2
Аналогічні пункти, але сформульовані трохи по-іншому, є в контекстному меню та інших браузерів. Наприклад, в Google Chrome цей пункт названий «Перегляд коду сторінки», в Mozilla Firefox вибирайте рядок «Вихідний код сторінки», а інтернет-оглядачі Internet Explorer - «Перегляд HTML-коду». Кольорове оформлення коду теж буде трохи відрізнятися в різних додатках.
3
У браузері Google Chrome є значно більш просунута опція перегляду ісходников. Щоб її задіяти, в тому ж контекстному меню виберіть пункт «Перегляд коду елементу». Після цього вкладка з відкритою веб-сторінкою розділиться на два фрейми - у верхньому залишиться її зовнішній вигляд, а в нижньому з'явиться докладна інформація, зібрана не тільки з тегів вихідного коду, а й з підключаються файлів CSS-стилів. Можна виділяти рядки исходника в нижньому фреймі, і браузер буде підсвічувати у верхньому ті області сторінки, які формуються цими рядками. Точно так же вибір якого-небудь елемента у верхньому фреймі викличе відображення в нижньому відноситься до цього елементу коду.
4
Якщо сторінка збережена на жорсткий диск комп'ютера, файл можна відкрити будь-яким текстовим редактором - вихідний код записаний в неї як звичайний текст. Просто перетягніть цей файл у вікно запущеного «Блокнота», Word або будь-якого іншого застосування цього роду. За допомогою звичайного редактора вихідний код можна не тільки переглядати, але і редагувати.