Як встановити кулер в комп'ютер.

Рідко який комп'ютер сьогодні обходиться без вентиляторів. Ефективність охолодження компонентів машини залежить не тільки від грамотного вибору цих приладів, але і від правильності їх установки.
Інструкція
1
Вентилятор, призначений для установки всередину блоку живлення, самостійно не замінюйте ні за яких обставин. Виняток з цього правила виникає лише в тому випадку, якщо ви є фахівцем з ремонту імпульсних джерел живлення.
2
Перед установкою або заміною будь-якого вентилятора повністю обесточьте комп'ютер . Попередньо коректно завершіть на ньому роботу операційної системи.
3
Для доступу до деяких вентиляторів, наприклад, до того, що розміщений на теплоотводе процесора, може знадобитися зняти блок живлення.
4
Незалежно від того, який саме вентилятор встановлюється, спочатку закріпіть його, і лише потім підключайте. Для його закріплення використовуйте чотири гвинти. Деякі з таких приладів розраховані на кріплення трьома гвинтами. Використовуйте самонарізні гвинти (на жаргоні - саморізи) з параметрами, аналогічними параметрами отворів, в які вони встановлюються. Ні в якому разі не намагайтеся встановити вентилятор безпосередньо на процесор, минаючи його тепловідвід.
5
Якщо вентилятор передбачається живити безпосередньо від блоку живлення, підключіть його до будь-якого вільного роз'єму стандарту Molex. При відсутності вільних роз'ємів цього типу використовуйте так званий Y-адаптер. Іноді він входить до складу вентилятора. Також його нескладно виготовити самостійно, але при цьому необхідно бути дуже уважним, щоб повністю виключити короткі замикання, а також потрапляння на ту чи іншу шину живлення напруги, якого на ній не повинно бути.
6
У випадку, якщо вентилятор обладнаний невеликим роз'ємом з трьома контактами, підключіть його до відповідного з'єднувачу на материнській платі або відеокарті. Вентилятори, призначені для установки на задню стінку корпусу, також нерідко підключаються тим же чином. Але для цього материнська плата повинна мати додатковий роз'єм.
7
Якщо в ході монтажу вентилятора знімався блок живлення, встановіть його назад.
8
У випадку, якщо хоча б один з знову доданих або замінених вентиляторів обладнаний таходатчіка, після включення машини першою справою запустіть утиліту CMOS Setup. Зайдіть в розділ меню "PC Health Status, після чого переконайтеся, що з таходатчіка надходить сигнал про наявність обертання.
Зверніть увагу
Не вмикайте комп'ютер без вентилятора на теплоотводе процесора, і тим більше - без самого тепловідведення, особливо, якщо використовується процесор AMD. Не намагайтеся зупиняти руками потужні вентилятори.